Rubriky:

Reprezentace

Dovalil chce na turnaji na Ukrajině zapracovat na ofenzivě

23. května 2013 14:48 - Praha

Českou fotbalovou jednadvacítku čekají na začátku června dva zápasy na přípravném turnaji na Ukrajině. Lvíčata změří síly s Rakouskem a poté s domácím výběrem, nebo Slovinskem. Trenér Jakub Dovalil nominoval ve čtvrtek dvacet hráčů a chce se s nimi zaměřit především na vylepšení ofenzivy. Tým buduje s výhledem na evropský šampionát v roce 2015 na domácí půdě.

 

Jan Handrejch, Právo

Češi zatím v rámci přípravy na domácí mistrovství sehráli čtyři duely a připsali si tři remízy a jednu výhru. Dovalila však trápí málo vstřelených branek. "Dali jsme ve čtyřech zápasech jen tři góly, to je málo. Přál bych si, aby se nám na turnaji povedlo vstřelit více než jeden gól v jednom utkání," řekl Dovalil na čtvrteční nominační tiskové konferenci.

Na rozdíl od posledního dubnového utkání se Slovenskem sestavil Dovalil pro turnaj na Ukrajině téměř nejsilnější možný výběr. Ani jeden start v jednadvacítce si dosud nepřipsali jen brankář Aleš Mandous a záložník Milan Lutonský.

Dovalil: Je to ideální příprava pro EURO

Dovalil je také zvědavý, jak si hráči povedou po skončení sezóny ve svých klubech. "Je to ideální příprava pro to Euro, protože Euro se také bude hrát po sezóně. Uvidíme, jak to hráči zvládnou po té náročné sezóně," řekl Dovalil.

S uplynulým půlrokem prý není moc spokojený hlavně po útočné stránce. Z nynější nominace ještě nikdo nedal v jednadvacítce ani gól. "Nejsme spokojeni s kanadským bodováním hráčům - s přihrávkami a góly. A to jak v jednadvacítce, tak v lize. Představovali bychom si také více odehraných zápasů v lize. To jsme měli v minulých ročnících výrazně lepší. Ale nedá se nic dělat, budeme pracovat," dodal Dovalil.

Češi nejprve změří síly 4. června s Rakouskem, o den později pak nastoupí buď proti Ukrajině, nebo Slovinsku.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na přípravný turnaj na Ukrajině (4. června: ČR - Rakousko, 5. června: ČR - Ukrajina): 
Brankáři: 
Tomáš Koubek Hradec Králové
Aleš Mandous Plzeň
Obránci: 
Tomáš Holeš Hradec Králové
Jakub Jugas Příbram
Jakub Brabec Brno
Matěj Hanousek Dukla Praha
Martin Frýdek Liberec
Matěj Hybš Sparta
Roman Polom Sparta
Záložníci: 
Ondřej Petrák Slavia
Adam Jánoš Sparta
Jaromír Zmrhal Slavia
Jakub Plšek Olomouc
David Houska Olomouc
Marek Krátký Teplice
Lukáš Masopust Jihlava
Milan Jirásek Senica
Milan Lutonský Brno
Útočníci: 
Roman Haša Slovácko
Vojtěch Hadaščok Hradec Králové
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace