Česko - Dánsko 0:5Fotbalisté do 19 let na úvod kvalifikace ME podlehli Dánsku

Fao

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let utrpěli debakl 0:5 s Dánskem a hned po úvodním utkání elitní kvalifikační skupiny se jim vzdálila šance probojovat se na mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Josefa Csaplára se v Portugalsku ještě utkají s domácím výběrem a Bulharskem. Na červencový závěrečný turnaj v Litvě postupuje pouze vítěz skupiny.

Mladí Dánové rozhodli zápas ve městě Fao už v prvním poločase. Skóre otevřel ve 21. minutě útočník Zohore, ve 38. minutě si vstřelil vlastní branku obránce Hýbl a skóre úvodní půle uzavřel krátce před pauzou další ofenzivní hráč Amankwaa. Dvě minuty po změně stran zvýšil svým druhým zásahem Zohore a osm minut před koncem český debakl zpečetil obránce Da Silva.

Csaplárův tým se ve třetí skupině střetne ve čtvrtek od 19 hodin s Portugalskem a ve stejný čas v neděli s Bulharskem.