Rubriky:

Reprezentace

V nominaci jednadvacítky jsou Kadeřábek, Lüftner, ale i Krejčí

7. srpna 2013 12:02 - Praha

Trenér fotbalové jednadvacítky Jakub Dovalil povolal na přípravné utkání s Nizozemskem tři nováčky. Poprvé do týmu nakouknou sparťan Pavel Kadeřábek, teplický stoper Michael Lüftner a útočník Adam Ševčík, který z Olomouce hostuje v Nitře. Povolán je i Ladislav Krejčí, který se po zranění ještě nevešel do nominace seniorské reprezentace.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kadeřábek si o nominaci podle Dovalila řekl dobrými výkony na pravém kraji obrany Sparty, kde v úvodu sezóny začal pravidelně nastupovat. "Také Lüftner pravidelně nastupuje v teplické obraně. Oba dostanou prostor se ukázat," řekl Dovalil na středeční tiskové konferenci.

Také využil možnosti povolat Krejčího, který sice je v širším kádru reprezentačního áčka, ale patří mezi hráče, kteří mohou startovat na domácím mistrovství Evropy jednadvacítek v roce 2015. "Kvůli zranění teď z áčka vypadl, proto mu tento zápas určitě prospěje," míní Dovalil.

Nominaci mu jen zkomplikovala pondělní ligová dohrávka mezi Ostravou a Jabloncem. "Kvůli tomu jsem se musel rozhodnout, že do nominace nezařadím Antonína Fantiše a Marka Kyselu, kteří by jinak ve výběru byli," dodal Dovalil.

Zápas s Nizozemskem, který se odehraje ve středu 14. srpna od 18:00 na Žižkově, bere jako dosud nejkvalitnější prověrku svého týmu v rámci přípravy na ME 2015. "Nizozemsko je hodně fotbalový soupeř. Navíc je to třetí tým z posledního mistrovství Evropy a v kádru budou mít ještě zhruba čtyři hráče z minulého výběru. Určitě to pro nás bude užitečná konfrontace a doufám, že v ní obstojíme," řekl Dovalil.

Také doufá, že se podaří najít střelce, jelikož právě gólová produktivita současný tým trápí nejvíce. Z posledních pěti zápasů dala jednadvacítka jen tři branky. "I proto je teď poměrně kuriózní situace, že v aktuální nominaci mají všichni hráči v kolonce gólů nulu. Snad to konečně protrhneme a střeleckou potenci zlepšíme," dodal Dovalil.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na přípravný zápas s Nizozemskem (14. srpna, Žižkov):  
Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Tomáš Koubek Hradec Králové
  Aleš Mandous Plzeň
Obránci Pavel Kadeřábek Sparta
  Jakub Jugas Příbram
  Michael Lüftner Teplice
  Matěj Hanousek Dukla Praha
  Martin Frýdek Liberec
  Roman Polom Sparta
Záložníci Ondřej Petrák Slavia
  Adam Jánoš Sparta
  Jaromír Zmrhal Slavia
  Ladislav Krejčí Sparta
  David Houska Olomouc
  Marek Krátký Teplice
  Lukáš Masopust Jihlava
  Milan Jirásek Senica
  Tomáš Přikryl Sparta
Útočníci Roman Haša Slovácko
  Jiří Skalák Sparta
  Adam Ševčík Nitra
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace