Rubriky:

Reprezentace

Zraněný Kolář do Maďarska nepojede, debut v reprezentaci čeká na jabloneckého Vaňka

9. srpna 2013 14:10 - Praha
(Aktualizováno: 9. srpna 2013 14:53)

Namísto zraněného Daniela Koláře z Viktorie Plzeň povolal reprezentační trenér Michal Bílek k přípravnému zápasu národního týmu příští středu v Maďarsku třiadvacetiletého jabloneckého fotbalistu Ondřeje Vaňka. Záložník mistrovského celku Kolář se totiž zranil v pohárové odvetě s estonským Kalju a musí vynechat i nadcházející ligový duel, který hraje jeho tým proti Znojmu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Reprezentační sraz, k němuž se Bílkův výběr sejde v pondělí v poledne v Praze, čerstvě povolaný debutant nestihne. Jablonec totiž jede k dohrávce čtvrtého ligového kola do Ostravy, kde se hraje až v pondělí. Proto za národním týmem dorazí dodatečně a připojí se k němu až v noci, aby hned v úterý dopoledne odletěl společně s ostatními do Maďarska.

Od Bílka si Ondřej Vaněk nominaci vysloužil především po dobrých výkonech, které v úvodu soutěžního podzimu podává na ligové scéně. Dobře však zahrál i v pohárové konfrontaci Evropské ligy s norským Strömsgodsetem. Ke čtvrteční výhře Severočechů v Norsku a postupu do čtvrtého předkola Evropské ligy ostatně přispěl gólem.

Třiadvacetiletý záložník má zatím na kontě 62 startů v české lize a čtyři vstřelené góly, čtyřikrát se objevil v kádru reprezentační jedenadvacítky.

Přesnou diagnózu zraněného a tudíž omluveného plzeňského Daniela Koláře určí až důkladnější lékařské vyšetření. Kolář si poranil nohu ve středeční odvetě kvalifikace Ligy mistrů s estonským Kalju, kdy musel o přestávce střídat.

Poslední přípravu před vstupem do podzimní části kvalifikace o postup na světový šampionát 2014 v Brazílii sehraje český národní tým v Budapešti proti domácímu Maďarsku ve středu večer. V nominaci chybí legionáři z ostrovů Čech a Rosický, jimž dal trenér Bílek volno. Druhým úplným nováčkem kromě Vaňka je liberecký Rabušic.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace