Vítěz Atlantické divize zatím neznámý

NEW YORK

Basketbalisté New Jersey a Philadelphie svádějí tuhý boj o titul v Atlantické divizi NBA. Zatím je na tom lépe New Jersey, které nezaváhalo ani v sobotu v utkání s Golden State. Philadelphia ovšem také nezaváhala, porazila Atlantu a dál šlape hráčům Nets na paty.

Brian Scalabrine (vpravo) z New Jersey Nets se snaží zabránit ve střelbě Allenu Iversonovi z Philadelphia 76ers.

V obou zápasech sehráli klíčovou roli rozehrávači a současně největší hvězdy týmů. Jason Kidd z New Jersey zaznamenal proti Golden State Warriors, za něž ani tentokrát nenastoupil český reprezentant Jiří Welsch, 22 bodů a 13 asistencí. Allen Iverson si pak v utkání s Atlantou připsal na konto 38 bodů a devět asistencí.

San Antonio převálcovalo Utah

Sacramento v sobotu nezaváhalo v Chicagu a slavilo už šesté vítězství za sebou. Nejlepším střelcem hostů byl Predrag Stojakovič, který dal celkem 27 bodů, z toho plných 19 v třetí čtvrtině, v níž si Sacramento vybudovalo rozhodující náskok.

"Po první části jsem přemýšlel, kde je chyba, a přišel jsem na to, že v obraně," líčil průběh zápasu trenér favorita Západní konference Rick Adelman. Jeho svěřenci první čtvrtinu prohráli o deset bodů 22:32. "Na začátku druhé části jsme změnili taktiku a výsledek obrátili," dodal. Jeho slova potvrzuje impozantní skóre druhé čtvrtiny, v němž Kings domácí tým přehráli 31:18.

Debakl utrpěl Utah, který prohrál se San Antoniem o dvacet bodů 81:101. Na palubovce řádil Tim Duncan, který nastřílel 30 bodů.

4. Portland452762,5
5. Minnesota462862,2