Rubriky:

Reprezentace

Jednadvacítka zrušila přípravu v Srbsku a utká se s ligovými týmy

28. srpna 2013 12:22 - Praha

Česká fotbalová jednadvacítka musela zrušit přípravné utkání v Srbsku, jelikož soupeř nabízel jen těžko dostupné destinace. Místo toho se tým trenéra Jakuba Dovalila příští týden utká se soupeři z první ligy Mladou Boleslaví a Příbramí.

 

Jan Handrejch, Právo

"Stejně jsme si chtěli proti mužským týmům zahrát v příštím roce, protože máme zkušenosti od Dánů, kteří v přípravě na minulý evropský šampionát hráli jen proti svým vrstevníkům a zkušenosti s dospělým fotbalem jim pak chyběly, aby doma uspěli," řekl Dovalil na středeční tiskové konferenci v Praze.

Zrušení zápasu se Srbskem ho však mrzelo. "Zvláště když to bylo domluvené devět měsíců dopředu. Chtěli jsme po nich, aby se to hrálo v Bělehradě nebo v nějakém lépe dostupném místě, ale oni nám nabízeli jen Gornij Milanovac a Suboticu. Což by bylo velmi náročné na cestování, navíc byly problémy i s ubytováním. Proto jsme se rozhodli to zrušit. Je to trochu kuriózní situace," vysvětlil Dovalil.

O přípravný termín však přijít nechtěl, proto je rád, že se k předem domluvené Mladé Boleslavi povedlo sehnat za soupeře také Příbram. "Za to Příbrami moc děkuji," dodal.

Poprvé vyzkouší gólmana Zimu

V Mladé Boleslavi se jednadvacítka představí v pátek 6. září od 15:00. V Příbrami si zahraje v neděli 8. září od 16:00. Dovalil bude mít k dispozici 23 hráčů, poprvé si bude moci vyzkoušet devatenáctiletého brankáře Lukáše Zimu z italského Janova.

"Ty zápasy budou mít vyloženě přípravný charakter, zátěž rozložíme rovnoměrně mezi všechny hráče, abychom jich viděli co nejvíce v akci. Zároveň věřím, že nám to pomůže stmelit kolektiv a že se odrazíme od výhry v Holandsku. Navíc sraz bude nyní kratší a hráči budou dříve k dispozici svým klubům," dodal Dovalil.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let  
Post Jméno a příjmení Klub
Brankáři Tomáš Koubek Hradec Králové
  Michal Reichl Olomouc
  Lukáš Zima Janov
Obránci Jakub Jugas Příbram
  Michael Lüftner Teplice
  Matěj Hanousek Dukla Praha
  Martin Frýdek Liberec
  Roman Polom Sparta
  Pavel Kadeřábek Sparta
  Marek Kysela Jablonec
  Jakub Brabec Sparta
Záložníci Ladislav Krejčí Sparta
  David Houska Olomouc
  Marek Krátký Teplice
  Jaromír Zmrhal Slavia
  David Štípek Mladá Boleslav
  Adam Jánoš Jihlava
  Šimon Falta Olomouc
  Jakub Plšek Olomouc
Útočníci Antonín Fantiš Ostrava
  Lukáš Masopust Jihlava
  Tomáš Přikryl Sparta
  Jiří Skalák Brno

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace