Rubriky:

Reprezentace

HODNOCENÍ: Čech s Hořavou se proti Kanadě vytáhli, Suchý s Vaňkem propadli

15. listopadu 2013 20:24 - Olomouc

Pokud budoucí trenér českého národního mužstva viděl páteční konfrontaci s Kanadou, udělal si jasný obraz o charakteru mnohých hráčů. Zatímco jedni k zápasu přistoupili s maximální koncentrací a zodpovědností, jiní duel odehráli vyloženě z povinnosti. Nadstandardními výkony se blýskla dvojice z anglické ligy Čech, Čelůstka, jimž sekundoval Hübschman.

 

David W Cerny, Reuters

Pozn.: Josef Šural a František Rajtoral nehodnoceni, hráli příliš krátce.

Petr Čech

1. Petr Čech

Hodnocení redakce: 1

Přístup hodný profesionála. S přehledem rozehrával, diváky pobavil odvážnou kličkou, vrcholem skvostného výkonu byla chycená penalta.

Theodor Gebre Selassie

2. Theodor Gebre Selassie

Hodnocení redakce: 4

Zápas mu nesedl. V defenzívě nejistý, při hře jeden na jednoho jej kanadští soupeři předčili, v podpoře ofenzívy mdlý a nevýrazný.

Tomáš Sivok

3. Tomáš Sivok

Hodnocení redakce: 3

Lepší ze stoperské dvojice. S jistotou vyhrával hlavičkové souboje, snažil se o konstruktivní rozehrávku.

Marek Suchý

4. Marek Suchý

Hodnocení redakce: 5

Kanaďané jej mnohdy předskakovali, v osobních soubojích měl problémy, kazil rozehrávku, přesnost jeho pasů byla zoufalá. Bídný výkon „vyšperkoval“ penaltovým faulem na De Rosaria.

Ondřej Čelůstka

5. Ondřej Čelůstka

Hodnocení redakce: 2

Prodal sebevědomí z pravidelných startů v anglické lize. Z obránců nejlepší. Už po třech minutách ozdobil debut gólovou hlavičkou. Hrál sebevědomě, podporoval ofenzívu, byl důrazný v soubojích, ve svém vzdušném prostoru dominoval. Po přestávce jistotu při ofenzivních výpadech postrádal.

Bořek Dočkal

6. Bořek Dočkal

Hodnocení redakce: 2

Stín hvězdy sparťanské sestavy. Do přestávky měl dvě tutové příležitosti, jimiž pohrdl. Jinak mu však chyběl pohyb, často zůstával na kraji hřiště odříznutý. Po přestávce se dostal do hry výrazně více, přihrál na druhý gól.

Tomáš Hübschman

7. Tomáš Hübschman

Hodnocení redakce: 2

Jako jeden z mála se nabízel při zakládání ofenzivních výpadů, s přehledem kontroloval střed pole a jako tradičně si znamenitě plnil defenzivní úkoly.

Ondřej Vaněk

8. Ondřej Vaněk

Hodnocení redakce: 5

Reprezentant? S výjimkou situace, kdy vybojoval míč před standardní situací předcházející prvnímu gólu všichni viděli, že si přenesl nevýraznou formu provázející celý Jablonec. Byl pasivní, bez pohybu, jako střední záložník kloudnou akci nezaložil, o přesnosti přihrávek nemluvě. V základní sestavě byl omylem.

Ladislav Krejčí

9. Ladislav Krejčí

Hodnocení redakce: 2

Střídal parádní momenty se slabšími. Ideálně rozehrál standardní situaci před prvním českým gólem, znovu pak zahrozil z přímého kopu a několika sebevědomými výpady po křídle.

Libor Kozák

10. Libor Kozák

Hodnocení redakce: 4

Úkol útočníka nesplnil. Ve vyložené šanci hlavičkoval slabě do náruče brankáře Hirschfelda. Chyběl mu pohyb, nenabízel se.

Václav Kadlec

11. Václav Kadlec

Hodnocení redakce: 4

Bez pohybu, bez chuti. Jediným světlým okamžikem byla v průběhu prvního poločasu kolmá přihrávka do kanadského pokutového území, po které měl vyloženou šanci Dočkal.

Ondřej Mazuch

12. Ondřej Mazuch

Hodnocení redakce: 3

Defenzivní úkoly splnil bez problémů, neměl mnoho práce.

Petr Jiráček

13. Petr Jiráček

Hodnocení redakce: 4

Míč jej neposlouchal, neposedně mu odskakoval, při bránění se několikrát soupeřem nechal předskočit, chyběla mu jistota, nedostal se do hry.

Matěj Vydra

14. Matěj Vydra

Hodnocení redakce: 3

Tři nebezpečné střely, šanci v pokutovém území by měl koncový útočník proměňovat. Hru ve srovnání s Kozákem oživil pohybem a bojovností, gólové vyjádření chybělo.

Tomáš Hořava

15. Tomáš Hořava

Hodnocení redakce: 1

Ve středu hřiště se snažil hru uklidnit, hrál jednoduše, rychle dával míč od nohy, chladnokrevně proměnil Dočkalovu přihrávku v druhý gól, který přinesl českému výběru klid.

Oznámkujte české fotbalisty za výkon při výhře nad Kanadou 2:0.

Petr Čech

1,3

Tomáš Hořava

1,6

Ondřej Čelůstka

1,7

Tomáš Hübschman

2,3

Bořek Dočkal

2,4

Ladislav Krejčí

2,5

Matěj Vydra

2,6

František Rajtoral

2,7

Ondřej Mazuch

2,8

Václav Kadlec

3,3

Josef Šural

3,4

Tomáš Sivok

3,4

Libor Kozák

3,7

Petr Jiráček

3,8

Marek Suchý

4,1

Theodor Gebre Selassie

4,1

Ondřej Vaněk

4,5

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace