Rubriky:

Reprezentace

Norský tisk chválí své fotbalisty za výkon v přípravě s Čechy. Remíza je spravedlivá, tvrdí

6. března 2014 09:09 - Oslo/Praha

Chyba českého brankáře Petra Čecha a hvězdná reprezentační premiéra devatenáctiletého norského záložníka Matse Möllera Daehliho byly hlavními tématy, která po středečním přípravném zápase České republiky s Norskem (2:2) rozebíral norský tisk. Podle tamních médií se oběma týmům dařilo spíš útočně a v obraně dělaly chyby. S celkovým výkonem družstva byli ale Norové spokojeni.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Norsko dělalo od začátku dobrý dojem. Češi se nedokázali vypořádat s vysokým, důrazným presinkem, s nímž Norové na úvod přišli, a v prvních deseti minutách měli norští hráči řadu velkých šancí," napsal zpravodajský server ABC Nyheter. "Také Češi ale měli své příležitosti v utkání, ve kterém byla obě mužstva lepší v ofenzívě než v defenzívě," dodal v komentáři k zápasu server ABC News.

Podobně vyzdvihl norský tým deník Aftenposten. "Norové byli agresivnější a jejich hra měla za následek, že Češi v dlouhých úsecích působili na domácím hřišti tak, jak si nepřáli," konstatoval list.

Druhý poločas ale podle Aftenpostenu nebyl pro diváky zdaleka tak zábavný jako první. "První půle byla plná dění, ale ve druhé začala být hra nudná a nesla všechny rysy tréninkového zápasu," napsal deník Aftenposten. "Druhý poločas byl - jak se v přátelských utkáních často stává - poznamenán mnoha střídáními a narušením rytmu hry," uvedl list Dagbladet.

Čech "pomohl obrovskou chybou"

Obecně byl ale norský trenér Per-Mathias Högmo s tím, jak se jeho mužstvo proti papírově silnějšímu českému soupeři prezentovalo, spokojen, napsal Dagbladet. Nerozhodný výsledek označila většina norských novin vzhledem k průběhu zápasu za spravedlivý. Norské deníky nicméně nezapomněly zdůraznit, že na vyrovnávacím gólu Norů se podepsal "obrovskou chybou" brankář Chelsea Petr Čech.

"Kopl jsem to šikovně, ale musím přiznat, že takovéto střely už jsem viděl Čecha chytit," řekl autor vyrovnávací branky Morten Gamst Pedersen. Střídající dvaatřicetiletý norský záložník gólem nejspíš umocnil své šance na setrvání v národním týmu. "Trenér mi (před nástupem na hřiště) řekl, že musím skórovat," prohlásil Pedersen.

Většina norského tisku se ale v hodnocení věnovala prvnímu reprezentačnímu vystoupení mladého středopolaře Daehliho, kterého trenér Högmo označil za muže zápasu. "Devatenáctiletý Nor byl nejlepší na hřišti. Dařilo se mu vyvádět z rovnováhy českou obranu, v níž se objevovaly skulinky téměř pokaždé, kdy se Daehli dostal k míči," napsal Aftenposten. Norský tým tak lze podle listu za zápas pochválit, "ne snad proto, že by výsledek byl kdovíjak úžasný, ale protože si vytvořil v první polovině velké šance a protože Norsko mělo hráče, kterého si každý musel všimnout".

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace