Rubriky:

Reprezentace

"Lvíčata" budou ladit formu v duelu s dvacítkou

1. června 2005 15:51 - PRAHA

Čeští fotbalisté do 21 let ve čtvrtek zakončí první část soustředění před zápasem evropské kvalifikace proti Makedonii přípravným duelem s reprezentační dvacítkou. Ihned po zápase trenér Ladislav Škorpil rozšíří své mužstvo, které zatím kosí zranění a nemoci, o další hráče.

 

ČTK/AP

Z původní nominace kvůli zlomené zánártní kůstce vypadl obránce Josef Kaufman a operace kolena vyřadila ze hry útočníka Pavla Fořta. V úterý navíc krátce po srazu odjel domů s vysokými teplotami další útočník Roman Bednář.

Dnes se k týmu připojili hráči, kteří v úterý hráli finále domácího poháru: záložník Slovácka Milan Petržela a gólman Antonín Buček s ofenzivním záložníkem Lukášem Magerou z ostravského Baníku. Škorpil tak má k dispozici patnáctičlenný kádr.

Do Nymburka dorazil na společné soustředění za reprezentační dvacítkou i další ostravský vítěz poháru útočník Michal Papadopulos, který by po čtvrteční přípravě měl povýšit před kvalifikací právě do týmu "lvíčat", kde je stabilním hráčem. Společně s ním by měl jednadvacítku doplnit i zlínský středopolař Václav Zapletal; ten také věkem spadá ještě do mladší kategorie.

Škorpil netají, že se může poohlédnout i po dalších hráčích širšího kádru. "Dobře se jeví třeba útočník Holenda z Drnovic," připomněl Škorpil formu devatenáctiletého objevu, který letos v nejvyšší soutěži zaznamenal pět branek.

Jednadvacítka dnes v Nymburku trénovala dvoufázově a ve čtvrtek si vyzkouší formu proti mladším reprezentačním kolegům. "Bude to klasický modelový zápas. Chceme si po čase osvěžit standardní a určité herní situace," řekl Škorpil. Hned po utkání po rozšíření nominace dostane jeho tým volno a znovu se sejde v sobotu. Příští úterý se jednadvacítka představí ve svém šestém kvalifikačním vystoupení v Mladé Boleslavi proti Makedoncům.

Přípravné utkání mezi reprezentačními výběry do jednadvaceti a dvaceti let začne v nymburském sportovním centru ve čtvrtek v 10:30.

ČTK

Zrušit