Rubriky:

Reprezentace

Rosického sklátilo nachlazení a průjem. Reprezentace odletěla do Finska bez svého kapitána

20. května 2014 09:06 - Praha
(Aktualizováno: 20. května 2014 10:51)

Už po pondělním příletu z Londýna na něho doléhaly zdravotní trable, před úterním dopoledním odletem k přípravě do Finska ho přemohly. Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický proto zůstal v Praze a do Helsinek s mužstvem neodletěl. „Zbytečné riskovat a tahat ho na dva dny do letadla. Pokud by byl Tomáš v pořádku, samozřejmě by s námi letěl,“ neměl z Rosického absence hlavu nijak bolavou reprezentační trenér Pavel Vrba.

 

Sang Tan, ČTK/AP

Už do smíchovského hotelu dorazil Rosický včera za spoluhráči mírně indisponován. „Čekali jsme, jak na tom bude ráno, ale přes noc se jeho zdravotní stav nijak nezlepšil. Necítil se na to, aby s námi cestu absolvoval," potvrdil kouč národního týmu Pavel Vrba, že vyčkával do poslední chvíle.

Jenže k viróze se přidalo i průjmové onemocnění, a proto zůstal kapitán reprezentace v Praze. „Nebude to ale zase až tak vážné. Prostě se na něm projevila únava po třech dnech, kdy vyhráli s Arsenalem finále FA Cupu a on měl pochopitelně klubové povinnosti. Padlo to na něho," bral Vrba Rosického absenci s nadhledem.

„Přitom se těšil, že si po delší době zase zahraje víc, než v poslední době v Arsenalu. Domlouvali jsme se, že proti Finům vydrží na hřišti déle než poločas, takže ráno byl dost zklamaný, že zůstává v Praze a neletí s námi," prozradil trenér obsah pondělní domluvy s kapitánem.

Teď se bez něho bude muset obejít. Poté, co po operaci ramene vypadl z kádru gólman Čech, přišel i o druhé zkušeného hráče. „Komplikaci to trochu představuje, i když netvrdím, že velkou. Samozřejmě mrzí, že Tomáš není k dispozici, ale počítali jsme s tím, že zkusíme i variantu bez něho," nechal se slyšet Vrba, který namísto Rosického žádného náhradníka nepovolával.

„Proč? Do středu hřiště mám k dispozici pět hráčů, takže by to bylo zbytečné."

Zasáhne Rosický do zápasu s Rakouskem?

S Rosickým se trenér Vrba spojí hned po návratu z Finska, aby se domluvili, zda kapitán dorazí na červnovou přípravu proti Rakousku, která se hraje v Olomouci.

„Tomáš zůstává v Praze, a proto jsme se domluvili, že se po návratu z Helsinek sejdeme a vše probereme. Pro mě zůstává podstatné, aby byl k mání pro podzimní kvalifikační zápasy," připomněl trenér Pavel Vrba svou prioritu.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace