Bohužel nám to tam nepadá, posteskl si Limberský

Olomouc

První poločas nic moc, druhá půle mnohem lepší, chyběly však góly a důslednější defenzíva. Zhruba tak hodnotil prohru 1:2 s Rakouskem kapitán české fotbalové reprezentace David Limberský.

David Limberský proti Rakušanům v reprezentaci nastoupil poprvé s kapitánskou páskou.

Ve třech zápasech pod trenérem Vrbou mužstvo šestkrát inkasovalo. Není to až příliš?

Není to dobrá vizitka pro obranu i pro celý tým. Zápasy také musíme zlomit tím, že zahrajeme na nulu vzadu. Navíc nám to tam vepředu nepadá, což je velká škoda.

Přitom po přestávce jste si vytvořili solidní pozice.

Jak říkám, tohle mě moc mrzí, protože kraje dobře přečíslujeme, jenže pak nepřichází finální zakončení.

Bylo znát, že chyběli hráči ze zahraničí?

To je otázka spíš pro trenéra. Někteří určitě chyběli, jejich síla je znát.

Poznamenal výkon týmu, že už je konec sezóny?

Pro kluky z české ligy byla sezóna opravdu dlouhá, pro nás Plzeňáky extra, vždyť jsme hráli evropské poháry i na jaře. To ale nic nemění na tom, že náš výkon v prvním poločase měl být lepší.

Co zásadního změnit do kvalifikace, která začne už v září?

Asi proměňování šancí, to je největší problém. A také zlepšit defenzivu, gólů dostáváme hodně.