Rubriky:

Reprezentace

Nedvěd k návratu: Nejsou žádné změny

14. června 2005 18:30 - MOST

Po roce se představil na trávníku v České republice Pavel Nedvěd. Někdejší reprezentační kapitán si v úterý zahrál exhibiční utkání v Mostě, při setkání s novináři pak čelil především otázkám ohledně svého možného návratu do národního týmu. "S trenérem Brücknerem jsem zatím nemluvil. Nejsou žádné změny," říká opora Juventusu Turín v rozhovoru pro Právo.

Po roce jste hrál fotbal zase v Česku. Těšil jste se?
Nebyl to ten pravý zápas. Ale byl to hezké utkání. Chtěli jsme se pobavit fotbalem a hlavně pobavit lidi. To byl hlavní důvod návštěvy v Mostu.

Zvažoval jste hodně start v tomto exhibičním utkání?
Vůbec ne. Jakmile mám čas, tak se takovýchto akcí zúčastňuji. Nyní jsem v Praze a na dovolenou odlétám až v pátek. Měl jsem čas, takže jsem nad startem vůbec nepřemýšlel.

Prozradíte, jak moc přemýšlíte o návratu do reprezentace?
Tohle nechci komentovat. S trenérem Brücknerem jsem zatím nemluvil. Nejsou žádné změny.

Plánujete tedy schůzku s trenérem Brücknerem?
Mám v plánu tolik věcí...

Sejdete se během léta?
Odjíždím na dovolenou. Tam si chci spoustu věcí promyslet, protože Juventus mi nabídl prodloužení smlouvy o dva roky, což je dost dlouhá doba. Po dovolené se k tomu chci vyjádřit. Nějak se k tomu postavit.

Prodloužíte smlouvu v Juventusu a zůstanete ještě v Itálii?
Neumím na to nyní odpovědět. Ale zcela seriózně to zvažuji, protože kdyby nebyly žádné zdravotní problémy, tak jsem schopný ještě nějaký rok hrát. Ale všechno se může během měsíce změnit. Fakt nechci nic uspěchat.

Nyní vás žádné zdravotní problémy netrápí?
Moje pravé koleno už nikdy nebude perfektní. Musím ho léčit po každém zápase, ale už vím jak na to. V Itálii mi hodně pomáhají, takže se to dá zvládnout. Ale nesmím zapomínat na to, že na konci sezóny se hrála utkání jen jednou za týden a už jsem neměli Ligu mistrů. Je však možné, že až přijdou zápasy každé tři dny, tak budu mít asi větší problémy.

Říkáte, že už víte jak na problémové koleno, takže jak zní recept?
Musím posilovat pořád svaly v noze. Po každém zápase mám terapie a led, to mě z problémů dostává.

Je pravda, že máte v Juventusu speciální, pilinami vysypanou běžeckou dráhu?
Ano. Protože nejsem schopný dělat už jistá cvičení, která jsem dříve dělával v posilovně, tak máme speciální pilinovou dráhu, která mi koleno odlehčuje. Používal jsem ji už před dvěma lety, když jsem měl problémy s kotníkem. V klubu je ledacos, aby se nahradila cvičení, která už někteří hráči dělat nemohou.

Podle zpráv z italského tisku jste chytil znovu chuť do fotbalu.
Já jsem s Italama nemluvil. Celý tým držel bobříka mlčení. Až po posledním zápase někteří hráči promluvili, ale já mezi nimi nebyl.

Vyhráli jste italskou ligu. Je to tak, že máte větší touhu hrát než před půl rokem?
Byl jsem rád, že jsem dokončil sezónu zdravý. Byla hrozně náročná. Třikrát za sezónu jsem ještě nikdy zraněný nebyl. To se mi stalo poprvé. Musel jsem mužstvo vždy dohánět a o to byla má situace vždy těžší. Měl jsem poraněné vazy v pravém koleni, pak v levém a nakonec otřes mozku. Taky nemládnu, bude mi třiatřicet. Bude to stále těžší.

Zvažujete stejně seriózně jako prodloužení kontraktu v Juventusu návrat do národního týmu?
Nechci nic prozrazovat. Určitě si rozmyslím hodně věcí. Myslím, že budu mít zápasů a všeho až nad hlavu. Vyjádřím se k tomu před novou sezónou.

Připouštíte tedy, že o návratu uvažujete?
Nemohu na to odpovědět, protože to sám nevím. Nemyslím, že bych držel nějakého bobříka mlčení v otázce k národnímu týmu. Už jsem se vyjádřil dvakrát a pořád za tím média něco hledají. Svůj názor jsem nezměnil, ostatní věci byly jen spekulace.

Vratislav Lokvenc na posledním reprezentačním srazu prohlásil, že podle hovoru, který mezi vámi proběhl, věří ve váš návrat už v srpnovém přípravném utkání ve Švédsku. Je to tak?
Ten mi pěkně zavařil... Všichni z Itálie mi volají a gratulují, že se vracím do nároďáku. A já jsem ten, který o tom neví.

Při posledním reprezentačním srazu hráči prozradili, že by vás chtěli zpět v týmu. Kapitán Galásek řekl, že máte klidně přijet až na mistrovství světa. Jak tohle vnímáte?
Je to od nich moc hezké. Ale návrat až na šampionát v Německu, to by nebyl můj styl. To bych asi nedokázal.

Platí tedy, že se zapojíte ještě do kvalifikace?
Kluci bojují dobře. A co jsem viděl, tak hrají lépe bez mé přítomnosti a dávají víc gólů. Není třeba, aby se cokoli měnilo. Jsem rád, že by mě kluci brali. Mezi námi nikdy žádné problémy nebyly. Ale zatím o žádném návratu neuvažuji.

Sledoval jste poslední dva zápasy reprezentace?
Byl jsem v kontaktu s hráči i s masérem Edou Poustkou. Měl jsem maximální množství informací. Pak jsem viděl nějaké šoty. Kluci hráli výborně, měli spoustu šancí. Byl to typický Brücknerův fotbal.

Co vás nyní nejvíce motivuje. Liga mistrů nebo start na mistrovství světa v Německu?
Teď jsem demotivovaný celou sezónou. Budu rád, když si odpočinu. Motivace přijde s odpočinkem. Tělo je hodně unavené, až si člověk odpočine, začne myslet na jiné věci.

Jaký máte program na léto?
Pryč od lidí. Někam na moře, na ostrov a v klidu přemýšlet a odpočívat. Samozřejmě s rodinou. A jedenáctého července nám v Juventusu začíná příprava.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit