Rubriky:

Reprezentace

Kuchař fotbalistům vyvářet nebude, trenér Vrba ho však využije

9. října 2014 10:18 - Istanbul

Žádné nóvum... I kuchaři už svého času s reprezentací jezdívali a na velkých fotbalových slavnostech vyvářeli. „Pochopitelně po vítězných zápasech, kdy trenéři přimhouřili oko, takže se třeba svíčková s knedlíkem a brusinkami podávala, bábovky pekly a dokonce i uzené se servírovalo,“ zasní se letitý vedoucí národního mužstva Jaroslav Dudl při vzpomínce na dobroty Jozefa Golise. Ostravský mistr kuchař však u reprezentace skončil, neboť trenéři Brückner, Rada, Bílek a Pešice se bez jeho služeb obešli. Až kouč Pavel Vrba si kuchaře do realizačního týmu zase prosadil.

 

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Fotbalisté by se při asijské anabázi bez jabloneckého kuchaře Rudolfa Jurigy zřejmě obešli. V Turecku určitě, v dalekém Kazachstánu zřejmě také.

„Ale já ho využiju. A rád. Jen se na mě podívejte," vykládá rozesmátý kouč Pavel Vrba, proč se s mužstvem do Istanbulu a poté i Astana trmácí také mistr kuchařský z Jablonce.

„On ale  vyvářet nebude. Ani nemůže, protože na týdenní asijskou pouť nevezeme žádný proviant, aby mohl vynikat u plotny," uvádí věcí na pravou míru Jaroslav Dudl. S trochou smutku v hlase, protože on, vyhlášený gurmán a labužník, by si na Jurigových specialitách také rád pochutnával.

„Naši kuchaři stáli u sporáku a vyvářeli jen v minulosti na velkých turnajích. To jsme je totiž zásobili potravinami, které si určili, a oni pak mohli vynikat. Hlavně po vítězných zápasech, kdy šla i životospráva trochu stranou," vybavuje si s něhou v hlase hodování v anglickém Prestonu v šestadevadesátém či třeba o čtyři roky později v belgickém Knokke-Heist. Anebo i při cestách do exotických destinací, kam kuchař fotbalisty rovněž doprovázel.

Astana v dalekém Kazachstánu je pro tuzemce exotickou destinací rovněž, ale Rudolf Juriga tentokrát s výpravou cestuje jen proto, aby nahlédl do kuchyně a případně dohlédl na tamní kuchtíky. Do řemesla se jim rozhodně plést nebude...

Vrba: Nechceme nic riskovat

„Jde spíše o prevenci, protože nechceme nic riskovat," potvrzuje trenér Pavel Vrba, který se zřejmě inspiroval českým daviscupovým týmem. Ten si před rokem vezl k zápasu s Kazachy nejen kuchaře, ale i potraviny.

„Před námi se totiž Švýcaři a Rakušané spálili a možná i proto v Astaně prohráli," vysvětloval nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, proč s tenisty letěl i šéfkuchař restaurace La Finestra Jaroslav Černý. „V Asii se jí skopové a jehněčí, mají i jiné úpravy jídla a jiné koření, což v kombinaci s nadmírou oleje dělá v žaludku neplechu."

„My ale žádné obavy mít nemusíme. V hotelu, v němž budeme v Astaně bydlet, má kuchyň na povel italský šéfkuchař. A její vybavení a čistota trumfuje většinu pražských hotelů," přidává vedoucí mužstva Jaroslav Dudl, který před dvěma týdny kazašské hlavní město v rámci inspekční cesty navštívil a do hotelové kuchyně pochopitelně také zabrousil.

Domů se vrátil bez jakýchkoli potíží a pokrmy servírovanými v hotelu přímo nadšený.

zp (Istanbul), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace