Rubriky:

Reprezentace

Úkol nesplnil a Čechy střetu s Němci neušetřil. I tak Nedvěd věří v medaili

6. listopadu 2014 20:41 - Praha

Vroubek hned na úvod mise si připsal Pavel Nedvěd, ambasador mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které se v červnu 2015 uskuteční v Česku. Bývalý skvělý záložník a držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy přisoudil domácímu výběru do skupiny nechtěné Německo.

 

Michal Doležal, ČTK

„Těsně před tím, než mě moderátor pozval na pódium, mně všichni kolem přáli šťastnou ruku a říkali, abych hlavně nevylosoval Německo. Nikdo si je do skupiny nepřál a Italové by určitě byli přijatelnější," přiznával s úsměvem po losu Nedvěd.

„Němci jsou největším adeptem na vítězství. Všechny jejich mládežnické reprezentace dosahují skvělých výsledků, ale podle mého je fajn, že se s nimi poměříme už ve skupině. Na naší straně bude velkým faktorem motivace. Pořádání šampionátu do jednadvaceti let je fantastickou událostí. Pro hráče i trenéry skýtá obrovskou šanci ukázat Evropě, že jsme schopní hrát vynikající fotbal," prohlásil Nedvěd.

Je přesvědčený, že i přes dosavadní bídné výsledky českého týmu v přípravě, bude tým trenéra Dovalila na šampionátu konkurenceschopný. „Český fotbal má dostatek talentů. Navíc absence kvalifikačních bitev výkonnost zkresluje. Mnohdy se v minulosti stalo, že přátelské zápasy některým mužstvům nevyšly, následně však souhra klapala a výsledky byly skvělé," přemítal Nedvěd.

Italy pošleme v semifinále domů, smál se Nedvěd

Zatím nemá jasno, jaká přesně bude jeho funkce v pozici ambasadora. „Ještě se o náplni mé činnosti budeme bavit. Každopádně chci vidět hodně zápasů," pronesl Nedvěd.

I kdyby se na šampionátu nepodílel v roli ambasadora, nenechal by si duely ujít z pozice muže působícího ve vedení slavného Juventusu Turín. „Turnaj je nesmírně zajímavý pro všechny kluby Evropy. Šampionát je odrazovým můstkem pro zúčastněné hráče. Už dávno přece neplatí, že jde o turnaj neznámých mladíků, ale o bitvy hráčů, kteří už jsou hvězdami svých klubů a brzy budou evropskými superstar," přemítal Nedvěd.

Míní, že nadcházející dva přátelské zápasy Dovalilova výběru s Dánskem a Německem nejsou zrovna šťastnou volbou. „Není podle mého dobře, že se utkáme s protivníky ze skupiny," přemítal Nedvěd, jenž každopádně věří v medailové umístění českého týmu. „V semifinále narazíme na Italy. A pošleme je domů," usmál se borec, pro něhož je Itálie už dlouhá léta domovem. „Samozřejmě budu v případné přímé konfrontaci fandit Česku," ujistil.

ram, Sport.cz, Právo

Postoupí čeští fotbalisté na ME 2015 hráčů do 21 let do semifinále?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace