Jednadvacítka veze z přípravy ve Švédsku remízu 1:1

Česká fotbalová reprezentace do 21 let v přípravném utkání ve Švédsku neudržela těsné vedení a nakonec remizovala 1:1. Tým kouče Ladislava Škorpila vedl od desáté minuty zásluhou Romana Bednáře, v 74. minutě zařídil smír útočník Runström. "Lvíčata" budou 3. září pokračovat v evropské kvalifikaci duelem v Rumunsku.

Ilustrační foto

Čeští mladíci se museli obejít bez šesti opor a stabilních členů základní sestavy, ale i bez největších hvězd Sivoka či Svěrkoše se nenechali zahanbit. Hostující tým na sto let starém stadionku v Jönköpingu vletěl do zápasu s elánem, rychle získal převahu v záloze a díky náročnému presinku dostal Švédy pod tlak.

V první šanci se objevil Bednář, který za jednadvacítku nastoupil naposledy loni v březnu na Slovensku, ale stoper Svensson své předchozí zaváhání napravil a ránu českého útočníka na poslední chvíli zablokoval. Ale za pět minut už domácí kapitulovali: po trestném kopu Jirsáka se ve vápně nejlépe zorientoval právě Bednář a přesnou trefou dokázal, že si ze skotského Heart of Midlothian přivezl střeleckou formu.

Tím ale český nápor neskončil. Za dalších pět minut po další hrubce Svenssona mířil těsně vedle Papadopulos, stejný hráč v 18. minutě skvěle oklamal Alandera, ovšem opět mířil mimo tyče.

Domácí přes českou defenzivu přecházeli složitě

Zaskočení domácí přes českou defenzivu přecházeli složitě. V prvním náznaku šance se po centru jen marně natahoval před Grigarovou brankou Runström a za deset minut si na sparťanského gólmana nepřišel ani Djurič, který zkoušel do branky zakroutit rohový kop. Poté znovu zahrozili hosté, ovšem Papadopulos po skvělém uvolnění pálil jen do gólmana.

Hra po poločase ztratila vinou střídání řád i kvalitu úvodního dějství. Kouč Škorpil do branky místo Grigara poslal dalšího úplného novice Kořínka, debutu se dočkali i Hušek s Kučerou. V záloze se po více než roční pauze objevil také Limberský.

Češi čekali na brejkové příležitosti

Češi nechali hrát domácí mužstvo a čekali na brejkové příležitosti. Pasivita se jim ale vymstila: čtvrthodiny před koncem odvrátili hosté roh jen ke střídajícímu Jarlägrenovi, jeho střílenou přihrávku si šikovně mezi českými beky zpracoval Runström a přesnou střelou Kořínkovi pokazil premiéru.

Branka české hráče povzbudila k větší útočné aktivitě. Dvakrát zahrozili z pravé strany, ale deset minut před koncem se neprosadil záložník Jirsák a vzápětí po dobrém centru Limberského na míč těsně nedosáhl Mikolanda. V první minutě nastavení měl ještě šanci švédský tým, ale trestný kop Holména vytáhl Kořínek na roh.

Švédsko "21" - Česká republika "21" 1:1 (0:1)
Branky: 74. Runström - 10. Bednář. Rozhodčí: Moen - Tösse, Haglund (všichni Nor.). ŽK: Runström - M. Knakal. Diváci: 4042.
Švédsko: Källkvist (46. Berglund)- Stoor, Alander (46. Bjärsmyr), Svensson (65. Dahl), Stenman (46. Jarlägren) - Larsson (46. Zengin), Andersson (46. Lindgren), Djurič (46. Holmén), Karisik - Dahlberg (46. Sjöhage), Runström. Trenér: Söderberg.
ČR: Grigar (46. Kořínek) - M. Knakal, Latka, Klein, Kadlec - Rilke (58. Fořt), Magera (46. Hušek), Jirsák (90+1. Kučera), Kolář (65. Zapletal) - Papadopulos (46. Limberský), Bednář (58. Mikolanda). Trenér: Škorpil.