Rubriky:

Reprezentace

Brückner tým nezatratil, byla to prý užitečná zkušenost

17. srpna 2005 22:58 - GÖTEBORG

Cenná zkušenost pro podzimní kvalifikaci. Tak ohodnotil prohraný přípravný zápas na půdě Švédska trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner. Podle jeho hodnocení měl zápas dva naprosto odlišné poločasy, v nichž byl soupeř produktivnější a díky tomu vyhrál.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

"Byla to užitečná zkušenost a já jsem přes porážku s mužstvem spokojen," uvedl kouč na tiskové konferenci po zápase. Pochválil většinu střídajících hráčů. "Hráči hrající po přestávce v mnohém předčili ty, kteří se objevili před ní," řekl k poznatkům, které mu duel přinesl.

Nelíbila se mu především souhra stoperské dvojice Rozehnal - Hübschman. "Chyběla jim základní součinnost, nedokázali pořádně odhlavičkovat míč," poukázal kouč na největší nedostatky v první části, která rozhodla o výsledku.

Když měl vyzdvihnout nejlepší hráče, pochválil Brückner navrátilce Bolfa a také Poláka. "Bolf zapadl, jako by nikdy nechyběl, navíc bez zdravotní újmy a z toho mám radost dvojnásob," pochválil stopera z Auxerre.

Obrana se dostával pod obrovský tlak

Kritizován byl především David Rozehnal, který přiznal, že se obrana dostávala hlavně v první půlhodině pod obrovský tlak. "Švédové vsadili na hodně centrovaných míčů a my jsme nestíhali všechny odvracet. Nemyslím, že jsme trenéra hodně zklamali, ale je pravda, že nám prohrané souboje vyčítal," uvedl Rozehnal.

Největším tahounem ve snaze o vyrovnání byl tradiční bojovník Jan Koller, který sloužil tvrdým severským zadákům jako hlavní "otloukánek". Dvoumetrový obr z Dortmundu utrpěl během utkání šrám pod levým okem a řadu dalších ran, přesto si na tvrdost nestěžoval. "Možná hráli tvrdě, ale většinou v obvyklých mezích. Tak se dnes už hraje. I přesto jsme se ale měli prosadit střelecky, dnes jsme hodně šancí spálili," řekl Koller a připomněl hlavně příležitosti ze závěru utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace