Rubriky:

Reprezentace

Koller: Jedna porážka nás nesrazí

7. září 2005 08:37

Čeští fotbalisté v sobotním kvalifikačním duelu v Rumunsku propadli, o vítězství ve středečním utkání proti Arménii ale nepochybují. "V dalších zápasech se ukáže, jak jsme silní herně a hlavně psychicky. Jsem přesvědčený, že šlo o momentální výpadek, nic víc," míní elitní střelec Brücknerova výběru Jan Koller.

Vracíte se ještě k prohře s Rumunskem?
Rozebrali jsme si zápas, takže už ne. Víme, v čem jsme chybovali. V první půli jsme byli vpředu sami. Rumuni byli důrazní, rychlí. Po změně stran se naše hra zlepšila, ale těžko jsme se dostávali k zakončení. Neproměňujeme šance, když už se do nich dostaneme.

Z takových porážek se asi těžko psychicky zotavuje...
Každá porážka mrzí, tahle určitě hodně. V dalších zápasech se ukáže, jak jsme silní herně a hlavně psychicky. Jsem přesvědčený, že šlo o momentální výpadek, nic víc.

Existuje podle vás ještě šance na přímý postup ze skupiny?
Teoreticky ano, i když jsem to nijak nepočítal. Jsem ale realista, budeme bojovat o druhé místo a účast v baráži. Tohle máme plně ve svých rukou. Rumuni jsou před námi o bod a my máme dva zápasy k dobru, i když to nebude lehké. Nesmíme si dovolit žádné klopýtnutí.

Nemůže se v duelu s Arménií negativně projevit prohra s Rumuny?
Nesmí. Máme zkušené mužstvo, v němž si všichni uvědomují, o co jde. Prohráli jsme s Rumuny, což je čára přes rozpočet. Věřili jsme, že můžeme skupinu vyhrát. To je pryč, protože nelze spoléhat na klopýtnutí Nizozemců se soupeři z druhé poloviny tabulky naší skupiny. Armény musíme porazit a je jedno, jestli za této situace nebo kdybychom v Rumunsku uspěli. To byla a je povinnost. Nebude to lehké, ale jedna porážka nás nesrazí na kolena. Chceme se před fanoušky rehabilitovat, jsem přesvědčený, že ho vyhrajeme.

Neobáváte se, že na vás fanoušci zanevřou, když jste prohráli dvakrát za sebou?
V Olomouci je výborné publikum, věřím, že bude zase plno a diváci nás povzbudí i poženou do útoku. Možná to bude chtít trochu trpělivosti, než dáme gól.

Uvědomujete si, že se hraje i o skóre?
Samozřejmě, a podle toho bude nepochybně vypadat i naše hra. Musíme Armény dostat pod tlak a dát co nejdříve gól, abychom dlouho netrápili sebe ani diváky.

Připustil jste si, že také nemusíte na mistrovství světa postoupit?
Ani na chvíli. Zkomplikovali jsme si situaci, to ano, ale máme sílu na to, abychom se z ní dostali a postoupili. Samozřejmě že když půjdeme do baráže, bude hodně záležet na soupeři. Chceme postoupit, takže si musíme poradit s jakýmkoliv soupeřem.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit