Rubriky:

Reprezentace

Střelec Polák si říkal: Sakra, co se to děje?

8. září 2005 07:41

Zkušení Poborský, Galásek, Koller tahouny fotbalové reprezentace? Kdepak. Nejlepším hráčem v posledních zápasech byl čtyřiadvacetiletý záložník bundesligového Norimberku Jan Polák. V posledních čtyřech kvalifikačních utkáních vstřelil tři góly. Ve středu proti Arménii to dlouho vypadalo na propadák. "Trenér Brückner udělal v poločase pěknou bouřku," vysvětlil dvojnásobný střelec Polák po zápase změnu po přestávce.

V prvním poločase trápení, ve druhé půli téměř exhibice a čtyři góly. Co s vámi kouč o přestávce v šatně provedl?
Udělal pořádnou bouřku. Bylo to hodně ostré. Seděl jsem dva kroky od něj, takže jsem to měl hodně zblízka. Určitě to ale pomohlo. Ve druhé půli jsme se zvedli, předvedli i něco pro lidi.

Výkon v prvním poločase byl ale hodně matný, nebyl důraznější proslov na místě?
Bylo potřeba zvednout hlas, taky nám to pomohlo. Ale ani v úvodu zapasu jsme nehráli špatně. Prvních pět nebo sedm minut bylo dobrých.

Pak se ale vaše dobrá hra vytratila, proč?
Nevím, proč se pak všechno pokazilo. Nešly nám přihrávky, zbytečně jsme chybovali. Byli jsme takoví zbrklí, zabrzdění. Naopak soupeř byl nebezpečný. Zaplaťpánbůh, že byla půle. V šatně jsme si všechno rozebrali a druhá půle byla už o něčem jiném.

:. ANKETA
Jak byste oznámkovali výkon českých fotbalistů v duelu s Arménií? Hlasujte v anketě na konci článku.

Pomohly vám až dvě šťastné teče soupeře po změně stran...
První dva góly padly trošku se štěstím, ale potom jsme už zápas kontrolovali. Takže spokojenost.

Vy jste uspěl dokonce dvakrát. Jak byste popsal vaše dvě trefy?
Při prvním jsem zkusil vystřelit a někdo to tečoval. Se štěstím to spadlo do branky. Při druhém jsem si zařval na Milana Baroše, aby mi přistrčil míč. Já ho trefil pěkně rovně a míč letěl přesně k tyči.

Jste spokojený se svými posledními výkony? V reprezentaci se vám nyní mimořádně daří.
Poslední dva zápasy se mi třeba povedly. Momentálně se mi daří, parta je výborná. Dostal jsem od trenéra důvěru, kterou se snažím splatit.

Výhra byla povinností, přesto to v poločase vypadalo na první trápení. Připouštěl jste si možnost, že byste si mohli situaci s Arménií zkomplikovat?
Pro mě je důležité se dostat na mistrovství světa. Ale když rozhodčí v poločase písknul do píšťalky, řekl jsem si: Sakra, co se děje? Musíme to zlepšit. Trošku obavy jsem měl. Druhý poločas nám už vyšel.

Takže se s ostatními reprezentanty rozcházíte v dobré náladě?
Výhra nám zaručila jakousi možnost jít dál. To se nám povedlo, takže musíme být spokojení. Zatím dobrý rok chci završit postupem na mistrovství světa. Z jakéhokoliv místa, za jakoukoliv cenu. Jinak bude dobrá osobní forma k ničemu.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit