Rubriky:

Reprezentace

Greguš prahne po reprezentačním debutu a spoluhráče z Jablonce určitě popíchne

30. března 2015 19:52 - Žilina

Kvarteto hráčů ze Synot ligy figuruje v nominaci slovenské fotbalové reprezentace před úterním přípravným duelem s Českou republikou. Brankář Kozáčik, záložníci Greguš, Hrošovský a útočník Ďuriš se chystají na souboje se současnými či bývalými klubovými spoluhráči. Asi nejvíc se těší jablonecký Ján Greguš, který je na srazu slovenského áčka vůbec poprvé.

 

futbalsfz.sk

Jablonec zásobuje soupeře národního týmu. Zatímco v sobotu mohl Čechům v Edenu zasadit rozhodující ránu lotyšský útočník Šabala, v úterý večer v Žilině je může pro změnu trápit Ján Greguš. Defenzivní záložník se objevuje v prognózách na základní sestavu slovenského týmu, což by pro něj byl pikantní debut.

„Všichni se těšíme, je to prestižní utkání. Pro mě ještě o něco víc, když hraju v České republice. Ale na druhou stranu zápas beru jako každý jiný. Chceme hrát na sto procent a podat kvalitní výkon. Je možné, že některé hráče českého týmu budu znát víc," líčí Greguš v rozhovoru pro jablonecký web.

Vyhecovaný duel s Novákem a Pospíšilem

Kvalifikační duel s Lucemburskem (3:0) v pátek proseděl na lavičce. Tentokrát by však měla přijít jeho chvíle.

„Věřím, že nějakou šanci dostanu. Uvidíme, jestli od začátku, nebo v průběhu zápasu. Budu ale rád za jakoukoliv šanci, protože by to pro mě byl první reprezentační start v A týmu. Už jen tohle je pro mě velká výzva," líčí zimní posila Jablonce z Baníku Ostrava.

V dost podobné roli jsou jeho spoluhráči ze Střelnice. Záložník Martin Pospíšil má jeden start za českou reprezentaci, obránce Filip Novák žádný. V Žilině to však budou pro Jána soupeři.

„Určitě je zajímavé, že se můžeme střetnout na hřišti. Možná to tím bude trochu více vyhecované a budeme se trochu popichovat. Je to pro mě zvláštní situace, poprvé jsem na srazu A týmu a můžu nastoupit proti spoluhráčům z klubu," těší se Greguš.

dos, Sport.cz

Jak dopadne přípravný duel mezi Slovenskem a Českem?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace