Rubriky:

Reprezentace

Brückner: Nedvěd reagoval na něco, co jsem nikdy neřekl

5. října 2005 15:31 - PRAHA

Nečekané napětí způsobil ve fotbalové reprezentaci úterní televizní rozhovor Pavla Nedvěda. Hvězda Juventusu Turín v něm sdělila, že mu kouč národního týmu Karel Brückner nešetrným vyjádřením zabránil v návratu do reprezentace. Nedvědovo obvinění těžce nese celá kabina, ale především Brückner. Toho nejvíce rozčílilo, že někdejší reprezentační kapitán podle něj reagoval na něco, co nikdy neřekl.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Nedvěda prý chuť k návratu přešla v poslední zářijový den, kdy se z médií dozvěděl zprávu, že trenér nikoho přemlouvat k návratu nebude. "Ale to já ani nikdy nechtěl, přemlouvání by nemělo v takových případech být na místě. A tak jsem si řekl, že není ani důvod se vracet," uvedl Nedvěd v České televizi.

Ještě po dnešním dopoledním tréninku rozčilený Brückner nechtěl o Nedvědově televizním rozhovoru ani slyšet. Na adresu všeho, co fotbalista řekl, měl jen jedno nepublikovatelné slovo. Během oběda ale změnil názor a pak se snažil obhájit svůj postup.

Je to takřka komedie

Podle kouče celá slovní přestřelka vznikla jen kvůli nedorozumění. "Mrzí mě, že se k tomu vůbec musím vyjadřovat, odmítám jakýkoliv konfrontační tón, je to takřka komedie. Pavel totiž reagoval na slova, která jsem nikdy neřekl," uvedl kouč na mimořádné tiskové konferenci v hotelu Praha.

Ještě před dopoledním tréninkem se přímo ve strahovské kabině radil o celém problému také s hráči. "Je to přece jen velký zásah do klimatu mužstva. Dlouho jsme to probírali ze všech stran, ještě včera večer jsme se o tomtéž radili s realizačním týmem i manažerem reprezentace Vlastimilem Košťálem," uvedl kouč, kterého prý celá záležitost ranila.

Hráči podle jeho slov do celé věci zasahovat nechtějí. "Chtějí především klid a dobře vědí, že Pavel reagoval na něco, co jsem neřekl. Já skutečně nechci žádný konfrontační tón, ale nechápu, kam se celá věc dostala," kroutil ještě dnes odpoledne trenér hlavou.

Brückner: V rodinách se stanou i horší věci

Ještě méně mu do hlavy prý jde, jak fotbalista celé vyjádření načasoval. Přesto nelituje toho, že minulý týden ve čtvrtek po nominační tiskové konferenci vzal do ruky telefon a vytočil Nedvědovo číslo. "Byla moje povinnost v tak výjimečné situaci hráče oslovit. Stejně jako bylo na počátku celé kauzy normální Pavla pochopit a akceptovat jeho právo dál nereprezentovat," prohlásil smutným hlasem zklamaného člověka.

Ani nynější mediální přestřelka Brücknera prý nepřiměje, aby se Nedvědových služeb navždy vzdal. "Sice se domnívám, že to je uzavřená kapitola, ale v rodinách se přece občas stanou i horší věci. A fotbal, to je někdy i konfrontační rovina," skončil Brückner smířlivě.

ČTK

Zrušit