Rubriky:

Reprezentace

Nedvěd zaskočil i bývalé spoluhráče

5. října 2005 18:08 - PRAHA

Nejen trenéra Karla Brücknera, ale také bývalé spoluhráče nadzvedl Pavel Nedvěd svým úterním vyjádřením pro Českou televizi. V kabině se tak spíš než o herním plánu proti Nizozemsku spekuluje o tom, jak to doopravdy bylo s možným návratem někdejšího kapitána do týmu.

Bývalí Nedvědovi spoluhráči nechápou hlavně to, proč si třiatřicetiletý záložník vybral ke svému útoku právě chvíli, která může být velmi důležitá pro budoucnost českého fotbalu. Mužstvo čeká rozhodující boj o účast na mistrovství světa a jejich někdejší vůdce jim příliš nepomohl, když obvinil kouče Brücknera, že mu nešetrným vyjádřením zabránil v návratu.

Bylo to nutné? Nedalo se to vyřešit jinak? Takové otázky si kladou fotbalisté. Jako jeden z mála o nastalé situaci otevřeně promluvil Vladimír Šmicer. "Nemůžeme takovou věc přejít, přestože to jde jako by mimo nás. Jenže každý musí vidět, že nám ta situace na klidu nepřidá," řekl dnes novinářům po dopoledním tréninku fotbalista, který do národního týmu nakoukl ještě dříve než Nedvěd.

Šmicer se domníval, že debata na téma Nedvěd a reprezentace už dávno ustala. "Přinejmenším po Rumunsku jsem si myslel, že to skončilo. Všichni samozřejmě cítíme, že by nám Pavel určitě hodně pomohl, ale domníval jsem, že jeho rozhodnutí je definitivní," uvedl Šmicer.

Nejlepší udělat tlustou čáru

Mrzí ho, kam celá věc došla. Ze všeho nejlepší by prý bylo, kdyby se už přestalo hledat, na čí straně je vina. "To už teď opravdu není podstatné, viníka nikdo nenajde. Jedinou možností zůstává, že se za vším udělá tlustá čára," míní.

Pokud prý Nedvěd už opravdu nechce za národní tým hrát, pak by měl postupovat jako další velké hvězdy. "Nejlepší je svolat tiskovku, jako Zidane nebo Figo, a tam oznámit, co zamýšlí," prohlásil Šmicer.

Nynější reprezentační kapitán Tomáš Galásek je jiným typem hráče než jeho předchůdce; na velká gesta si nikdy nepotrpěl. Možná i proto ani on nepochopil, proč tak velká slova padají čtyři dny před klíčovým zápasem s Nizozemskem. "To načasování opravdu nechápu," uvedl krátce a připomněl, že hráči už dali dávno najevo, co si o případném návratu Nedvěda myslí. "Jeho návrat bychom přivítali, to je jasné," řekl Galásek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit