Rubriky:

Reprezentace

Blažek si na tréninku reprezentace poranil prst

5. října 2005 19:01 - PRAHA

Seriál zranění českých fotbalistů pokračoval i při středečním dopoledním tréninku na Strahově. Brankář Jaromír Blažek si při jednom zákroku bolestivě poranil prst a hřiště okamžitě opustil. Trenér Karel Brückner zatím o povolání náhradníka neuvažuje. Vedle jedničky Petra Čecha má k dispozici ještě Antonína Kinského.

Blažek se zranil při speciálním brankářském tréninku v rohu hřiště. Vzduchem se okamžitě rozlétly nadávky, kterými si ulevoval od bolesti. Zahodil rukavice a snažil se zjistit, zda s poraněným palcem vůbec pohne. Na místě byli takřka ihned lékaři a maséři, kteří mu postižené místo obstříkli.

Blažek trénink předčasně ukončil, ale při odchodu ze stadionu vyjádřil naději, že nepůjde o nic vážného. "Do soboty to bude snad v pořádku," řekl novinářům při odchodu do šatny. Podvečerní trénink ale raději absolvoval ještě bez rukavic v lehkém tempu.

Baroš jen na elektroléčbu

Dnes poprvé trénoval s mužstvem Vladimír Šmicer. Cítí se prý vcelku dobře, ale poraněný stehenní sval ještě raději naplno nezatěžuje. "Trochu tu nohu stále šetřím, bojím se náhlého zatížení, abych si nepřivodil ještě horší zranění. Uvidíme, jaké to bude na odpoledním tréninku," usmíval se Šmicer. Ani druhá dnešní příprava ale jeho sval ještě dokonale neprověřila, protože trenér Brückner mužstvu naordinoval taktický nácvik.

Milan Baroš, jehož stále bolí achillovka, měl místo dopoledního tréninku na programu elektroléčbu. Na odpoledním tréninku, který byl uzavřen pro veřejnost i média, postižené místo vyzkoušel. "Do té doby nelze předvídat, jaká je šance, že nastoupím," řekl odpoledne Baroš. Více si slibuje od čtvrtka, kdy hráče čeká ostřejší příprava.

Další marodi si zatím na potíže nestěžují. Tomáš Ujfaluši čeká, až mu dentisté nasadí speciální ochranu zdrátovaných zubů, ale žádné úlevy nemá. Do hry na dvě mužstva se už zapojil i Tomáš Galásek a zhmožděný nárt mu prý větší potíže nečinil.

ČTK

Zrušit