Rubriky:

Reprezentace

Brückner: Důvod, který Pavel uvedl, je šílený

6. října 2005 08:13 - PRAHA

Trenér české fotbalové reprezentace byl šokován vystoupením bývalého kapitána Pavla Nedvěda v úterý večer na ČT. Ten řekl, že zvažoval výpomoc reprezentaci v těžké chvíli, kdy ji čekají rozhodující zápasy a má hodně zraněných. Vyjádření kouče v tisku, že nikoho nebude přemlouvat, ho prý zviklalo a rozhodl se nereprezentovat.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Je to nechutné a dost mě to ranilo, ale do žádné konfrontace nepůjdu. Důvod, který Pavel uvedl, je šílený. Reagoval na slova, která jsem neřekl. Přitom prostoru pro komunikaci měl dost. Nehovořili jsme spolu ve středu, ale ve čtvrtek po tiskové konferenci. Konzultoval jsem s manažerem reprezentace Vlastimilem Košťálem, zda mu mám volat, když tolikrát řekl, že končí. Shodli jsme se, že i kdyby existovalo procento naděje, stojí to za to. Nedvěd je výjimečný hráč. Nelituji, že jsem ho znovu oslovil. Cítím, že to byla moje povinnost," řekl po včerejším tréninku Karel Brückner.

Uvedl, že s Nedvědem nikdy neměl konflikt. "Nechápu, proč to udělal. V této době to také nepřispívá dobrému klimatu v mužstvu, které potřebuje před důležitými zápasy klid. V tomto duchu jsme o tom s hráči hovořili," konstatoval kouč. Na dotaz, zda je Nedvěd uzavřená kapitola, odpověděl: "Myslím si, že ano. Nikdo Nedvěda ani jiného hráče nevyhnal. Když loni poprvé oznámil svoje rozhodnutí, vyjádřil jsem se já i vedení reprezentace, že jeho krok chápeme."

Nešťastné vyjádření

Přesto, kdyby se Nedvěd chtěl vrátit, vzal by ho. "Bylo to z jeho strany nešťastné vyjádření, ale to máte jako v rodině. Kolikrát se obden fackují, ale mají děti a žijí spolu. Čekám, že se to vysvětlí," uvedl už v lepším rozpoložení.

Nedvědův jednostranný krok v nejméně vhodnou dobu vyvolal hodně negativní reakci u veřejnosti. Vznikl tak konflikt, který může reprezentaci před důležitými zápasy uškodit. Ve svém vystoupení si několikrát odporoval a hlavně, už by neměl spoluhráče a fanoušky nechávat v nejistotě. Měl by říct jasné ano, nebo ne. Je nesporně skvělým hráčem, ale neměl by čekat, že ho přijde národní tým prosit. Sice tvrdí, že to nečeká, ale z jeho vystoupení spíš vyznívá opak. Minimálně jako nevhodné vnímala v tuto dobu jeho vystoupení i značná část reprezentantů.

Pavel je kdykoliv vítaný

"Mnohokrát jsem řekl, že Pavel je kdykoliv vítaný. Myslel jsem, že se vrátí už před Rumunskem. Neudělal to, takže jsem celou záležitost považoval za uzavřenou. Mrzí mě, že došlo k takové věci teď, když potřebujeme klid. Logicky o tom mluvíme, přemýšlíme. Podle mne nemá smysl zkoumat, co kdo řekl a kde byla chyba. Měla by se za tím udělat tlustá čára. A Pavel by měl jako Zidane svolat tiskovku a říct jasné stanovisko. Pořád totiž neřekl ani definitivní ne. Už se to táhne rok," řekl po tréninku Vladimír Šmicer.

"Nechápu, proč se to znovu otvírá, není to dobré. Pavlovo prohlášení bylo i nešťastně načasované. Dávno ale ví, že by ho všichni hráči mezi sebou rádi přivítali," konstatoval kapitán týmu Tomáš Galásek.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit