Rubriky:

Reprezentace

Baroš: Rozhodne se asi na čtvrtečním tréninku

6. října 2005 10:21

Před sobotním zápasem kvalifikace mistrovství světa se pomalu uzdravuje útočník reprezentace Milan Baroš, kterého trápí zraněná achilovka. Jak přiznává v rozhovoru pro deník Právo, bolest cítí jen když jde do schodů. O jeho startu se rozhodne na čtvrtečním tréninku.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Ani ve středu dopoledne jste netrénoval, jak to s vámi vypadá?

Co se týče chůze, neměl jsem ani předtím problémy. Uvidíme, co udělá s achilovkou zatížení. Cítím ji, jen když jdu do schodů. Rozhodne se zřejmě na čtvrtečním tréninku, který chci jít naplno. Všechno závisí jen na tom, jak zareaguje achilovka na pohyb a zátěž.

Jaké procedury absolvujete?

Chodím za fyzioterapeutem Karlem Mališem, který mi na šlachu dává různé speciální přípravky a léčí mě. Noha trochu povolila. Uvidíme.

Nejste z toho nervózní?

To je těžké, zranění k fotbalu patří. Já chci hrát, udělám maximum pro to, abych mohl v sobotu nastoupit. Ale není důvod, abych šel na hřiště, pokud nebudu schopen podat stoprocentní výkon. Navíc by hrozilo nebezpečí dalšího zranění.

Kdy vůbec došlo ke zranění?

Achilovka byla unavená delší čas. Cítil jsem ji už proti West Hamu. Na začátku pohárového utkání jsem do ní navíc dostal kopanec. Poté jsem zasprintoval, ale píchlo mě v ní a začala tuhnout. Hrál jsem ještě asi pět minut. Druhý den už to vůbec nešlo.

Berete jako rány osudu, co v této době postihlo národní tým?

K fotbalu zranění patří, ale je škoda, že nás to postihlo prakticky před nejdůležitějšími zápasy od EURO. Pořád máme kvalitní tým, který má na to, aby Nizozemsko porazil. Nemá smysl dívat se na to, co se stalo, ale spíš přemýšlet o tom, jak chybějící hráče nahradit. Obrovská ztráta je Honza Koller. Na Nizozemsko platí, a pokud bych hrál, bude mi chybět, protože jsem byl zvyklý na to, že ve vzdušných soubojích pro mne vybojuje hodně míčů. Když nebyl na hřišti, hrál jsem s Vráťou Lokvencem, teď tam nebude nikdo vysoký. I tak věřím, že urveme v sobotu tři body. Hrát na remízu neumím.

Na zápas s Finy byste byl připravený?

Těžko říct. Myslím si, že čtvrtek ukáže, jak to se mnou bude. Ještě v Anglii jsem zkusil trénovat před důležitým zápasem, ale po dvaceti minutách jsem musel dolů.

Aston Ville začátek ligy vůbec nevyšel. Nejste zklamaný?

Tohle jsem také nečekal. Na jednu stranu je dobré, že už máme za sebou těžká utkání v Manchesteru a proti Chelsea, ale třeba doma s Tottenhamem a s Middlesbrough jsme měli vyhrát. Se šesti body se musíme soustředit na nadcházející zápasy. Ztráta není velká, musíme ale vyhrávat a odpoutat se z dolních pásem tabulky.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit