Rubriky:

Reprezentace

Zápas s Nizozemskem píská vyhlášený rozdavač karet

6. října 2005 12:31 - PRAHA

Sobotní klíčové kvalifikační utkání českých fotbalistů proti Nizozemsku bude řídit zkušený francouzský rozhodčí Alain Sars. Čtyřiačtyřicetiletý sudí, jehož kariéra se už pomalu blíží ke konci, je vyhlášeným rozdavačem karet. V Lize mistrů dokázal během jedenácti vystoupení vytáhnout 42 žlutých a jednu červenou kartu. A v kvalifikaci MS udělil během čtyř zápasů už patnáct žlutých karet.

Sars byl jedním z významných světových rozhodčích, kteří si během letošního jara stěžovali na vyhrožování od anonymů. "Je těžké to zvládnout, navíc mám děti. Člověk se ptá, jak daleko jsou tihle lidé ochotni zajít," řekl v březnu Sars. Na rozdíl od Švéda Anderse Friska ale kariéru neukončil.

Rozhodoval například semifinále loňské Ligy mistrů mezi Chelsea a Liverpoolem (0:0), jeho dosud poslední zápasem na mezinárodní scéně byl duel Ligy mistrů mezi Rapidem a Bayernem (0:1).

Francouzský sudí má za sebou také dvě setkání s českým fotbalem. Zvláště to první nedopadlo pro české hráče dobře: před devíti lety vyloučil v baráži jednadvacítek Tomáše Řepku, který pak kvůli tomu necestoval na "stříbrné" Euro do Anglie.

Během své kariéry se pak Sars potkal jednou také s českým klubem: před třemi lety rozhodoval duel PAOK Soluň - Slavia Praha (1:0). Měl pískat také duel Sparty se Spartakem Moskva před čtyřmi roky, který byl ale kvůli teroristickým útokům v USA odložen a na další duel UEFA nominovala jiného sudího.

ČTK, Sport.cz

Zrušit