Rubriky:

Reprezentace

Rozehnal bere kritiku trenéra velmi vážně

7. října 2005 10:55

Obránce David Rozehnal se pravděpodobně vejde do základní sestavy českého mužstva pro kvalifikační utkání s Nizozemskem. V posledních reprezentačních duelech sice nezářil, důvěru trenéra Brücknera ale stále má. Pokud nastoupí, bude zřejmě čelit obávanému kanonýru Van Nistelrooijovi. "Nesmíte mu ukázat, že se bojíte," zbrojí Rozehnal.

 

archiv

Do klíčového kvalifikačního utkání s Nizozemskem o MS 2006 zbývá pár desítek hodin. Tušíte, jestli budete v základní sestavě?

Zatím ne. Trenér Brückner s námi o složení moc nemluvil. Jasněji budeme mít během pátku.

Vám se poslední zápasy v reprezentaci nevydařily. Byl jste před nominací velmi napjatý, zda vás trenér pozve?

Vždy jsem byl plný očekávání. A to i po zápasech, které se mi povedly. Nikdy jsem neměl jistotu. Stejné to bylo i tentokrát.

Trenér vás po souboji s Arménií hodně kritizoval. Nevydařil se vám ani srpnový zápas ve Švédsku. Jak jste jeho slova přijal?

Zaznamenal jsem to jen zprostředkovaně od přátel a od rodiny, protože jsem neměl možnost číst noviny. Ale kritiku od trenéra beru. A to velmi vážně. To co mi říkají kamarádi, známí nebo se píše v novinách není rozhodující. O tomhle jsem hodně přemýšlel. Není to sice příjemné, ale je lepší, že vše řekne otevřeně.

V Paris St. Germain se vám daří. Reference po zápasech jsou vynikající. Proč v národním dresu výkony nejsou tak stabilní?

V klubu to šlape a daří se nám. V reprezentaci je horší, že jsem doma. Lidé mě tu hodně znají. Je to svazující, ale rozhodne nejdu na hřiště s tím, že udělám chybu. Sám cítím, že v Paříži byly výkony kvalitnější. Přitom i tam je tlak velký. Vážně přesně nevím, čím to je.

Přesto zřejmě nastoupíte v základní sestavě. Je taková důvěra hodně velkou vzpruhou?

Rozhodně. Když jsem dorazil na sraz, tak se mnou trenér o mých chybách hovořil. Řekl mi, co se mu nelíbilo, co jsem dělal špatně. Je velmi příjemné, když mi pan Brückner pořád věří.

Půjdete do zápasu s velkou nervozitou? Co se vlastně dá od souboje s Nizozemci čekat?

Zdravá nervozita je na místě, ale to je vše. Pokud nastoupím, tak s jediným cílem: vyhrát. Všichni si uvědomujeme, o co nám jde. Sice nás čeká hodně silný soupeř, ale jsme odhodláni udělat z následujících dvou zápasů šest bodů a pokusit se o přímý postup.

Zřejmě vás čeká na hrotu obávaný van Nistelrooij. Jaké s ním máte zkušenosti?

Je dobrý, ale i dost zákeřný. Chodí do všeho loktem, ten je pořád v obličeji, v břiše. Hodně kolem sebe kope. Nesmíte mu ukázat, že se bojíte.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit