Rubriky:

Reprezentace

Brückner: Všichni tři soupeři mě zlobí stejně

14. října 2005 08:38

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner nepojede v pátek do švýcarského Curychu, aby se osobně zúčastnil losování baráže o postup na mistrovství světa v Německu. Raději hodlá meditovat v Hlubočkách a nebude se zabývat spekulacemi nad možným soupeřem v klíčovém zápase. V rozhovoru pro deník Právo se Brückner mimojiné vrátil také k zápasu s Finskem.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Po utkání ve Finsku jste zdůraznil, že tým odvedl dobrou práci. Můžete být konkrétnější?
Nebudu zápas hodnotit v euforii nad výsledkem. Oceňuji hráče, jak se ze situace dostali, co všechno prožili. Potěšilo mně, jak se koncentrovali na utkání s Finy i v netradiční sestavě. Tohle mužstvo dokázalo, že je velice silné, i když nehraje se standardními pilíři sestavy a v jiném rozestavení i poněkud jiným herním stylem.

Málokdo čekal, že v základní sestavě nastoupí Jun...
Hrála celá turecká jízda... Jun je gólový hráč. Baroš nemohl a já preferuji kvantitu takových akcí, jako proměnil Jun. A také hráče, kteří je umějí dohrávat. A to byli Jun s Heinzem.

Vy jste se v průběhu zápasu několikrát rozčílil...
Rozčiloval jsem se při finských standardkách. Byli v nich velice dobří. Chtěl jsem, aby je hráči nedělali. První přišla už ve dvacáté vteřině. To je nesmysl. Říkal jsem jim, ať nechají Finy hrát, oni s tím dojdou třeba do autu. Braňte pak ve vlastní šestnáctce vysokého Hyypiäho, když nabíhá k brance a vy mu nemůžete v náběhu zabránit. My jsme zmenšili náš výškový průměr takřka o pětatřicet centimetrů, to hrozí v takových situacích průšvihem.

Byl zápas ve Finsku nejtěžší z pohledu celé kvalifikace?
Z hlediska psychické náročnosti určitě. Herně jsme absolvovali daleko těžší utkání.

Můžete se ohlednout za celou kvalifikací?
V tuto chvíli ještě ne, je to příliš čerstvé a musím si všechno sám zanalyzovat. Na to potřebuji větší časový prostor... Vždyť si vezměte. Minulou kvalifikaci jsme odehráli prakticky ve dvanácti lidech, samozřejmě s určitou nadsázkou. Všechno bylo zažité. V téhle jsme prožili tolik komplikací. V té minulé jsme dali kolikrát gól z ničeho, teď jsme se na vstřelení branky víc nadřeli. Produktivita nás vůbec zaskočila. Dostali jsme i víc branek. Pokaždé chceme hrát vzadu na nulu, i když jsme zřejmě nejlépe útočící celek v Evropě.

Už se zajímáte o případné soupeře pro baráž?
Zatím je to taková obecná spekulace. Nebudu říkat, koho chci nebo koho přejedeme. To ze mne nedostanete. Jsem rád, že nemáme v baráži Holanďany. Možná bych bral Litvu, ale ta tam zase není... Ale vážně, jsem rád, že tam nejsou Irové. Ti mě v myšlenkách zlobili. Z těch tří možností - Norsko, Švýcarsko, Slovensko, mě v myšlenkách zlobí všichni tři stejně... O soupeře se budu zajímat vážně, až budu znát jeho jméno a pak dostanu kazety se zápasy.

Pojedete v pátek na losování v Curychu?
Absolutně ne. Budu meditovat doma v Hlubočkách. Trochu se zase nadechnu. V Curychu to za mne obstarají generální sekretář svazu Petr Fousek a vedoucí mužstva Jaroslav Dudl. Co já bych tam byl platný...

Kde se bude hrát domácí zápas?
O tom se rozhoduje jinde, ale bude to nejspíš Letná. S Nizozemskem jsme tam sice naposledy prohráli, ale na stadión to svádět nebudeme. Víc mě zajímá, aby někdo nehrál v pondělí před baráží ligový zápas. Teď je mi skoro jedno, kdyby hrála Sparta, víc si přeji, aby nehrály České Budějovice.

Karel Felt, Právo

Zrušit