Rubriky:

Reprezentace

Galásek: Z návratu Nedvěda mám radost

15. října 2005 11:34

Fotbalisty Norska přihrál los českému národnímu týmu pro dvojutkání baráže mistrovství světa. Reprezentační kapitán Tomáš Galásek si z trojice možných soupeřů přál nejméně právě severský celek, přesto ale věří, že Brücknerova družina uspěje. "Máme herně i psychicky velmi silný tým," říká v rozhovoru pro Právo.

Po vítězství v Helsinkách jste říkal, že z možných soupeřů pro baráž jsou nejtěžší Norové. Nejste zklamán, že nám je los přidělil?
To je pravda, Nory jsem si moc nepřál a pokud si vzpomínám, o kom jsme se bavili s ostatními spoluhráči, tak o Norech se moc nemluvilo. Nechtěl je asi nikdo. Je to opravdu hodně nepříjemný soupeř. Věřím však, že přes ně dokážeme postoupit. Ukázali jsme, že máme herně i psychicky velmi silný tým.

Znáte osobně některé norské fotbalisty?
V Ajaxu jsem hrál tři roky s Bezomem, ale nevím, jestli v tomhle týmu ještě hraje. Jinak samozřejmě znám jména jako Riise nebo Carew. Je to však velice silný tým, postoupili v podstatě bez větších problémů. Hrají velmi atletický fotbal, jsou tvrdí, ale nechybí jim ani technika. Jsou také disciplinovaní. Určitě to je velice těžký soupeř. Vím, že Rosenborg Trondheim hraje pravidelně Ligu mistrů a nevede si špatně. Zatím víc informací o Norech nemám. Vím ale, že někteří spoluhráči z reprezentace s nimi hrají nebo nedávno ještě hráli, takže určitě informací bude dostatek.

Začínáme na hřišti soupeře, je to výhoda?
Relativně může být, ale v takovém dvojutkání to je skoro jedno. Pokud by se jim podařilo doma uhrát dobrý výsledek, měli by u nás psychickou výhodu. Naopak je na nás, abychom v Norsku uhráli takový výsledek, abychom na tom před odvetou doma byli psychicky lépe my a využili jsme domácího prostředí k vítězství a postupu. Rozhodně to není soupeř, který by se dal jakkoli podcenit.

Co by mohlo vést k úspěchu?
Velmi pečlivá příprava, o níž ze strany trenérů a spoluhráčů ani v nejmenším nepochybuji. Nálada v mužstvu je velmi dobrá. Na šampionát chceme postoupit a uděláme pro to maximum.

Co říkáte návratu Pavla Nedvěda do reprezentace?
Z téhle zprávy mám obrovskou radost a hned mám i obrovskou chuť do baráže, protože si zahraji s jedničkou českého fotbalu. Věřím, že se navíc uzdraví Milan Baroš, Marek Jankulovski a další hráči a nikdo se už nezraní, aby naše síla byla opravdu velká.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace