Rubriky:

Reprezentace

Brückner: První utkání venku může být malou výhodou

15. října 2005 13:26

Opatrný v hodnocení fotbalistů Norska, soupeře českých fotbalistů v baráži mistrovství světa, byl v prvních reakcích reprezentační trenér Karel Brückner. O severském celku toho zatím mnoho nevěděl. "Ihned začneme shánět informace a videokazety z jeho zápasů," má jasno český lodivod.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Co říkáte tomu, že los baráže nám přisoudil Norsko?
Slovensko a Švýcarsko už mohu vypustit. Zbyli na nás Norové, což je velmi těžký soupeř. Ze skupiny postoupili bez problémů, obsadili druhé místo. Je to soupeř, o kterém mám nejméně informací. V poslední době jsem ho myslím neviděl, ale ihned začneme shánět informace a videokazety z jeho zápasů.

Jste s losem spokojený?
V baráži to nelze hodnotit, tenhle soupeř je přijatelný, ten je málo přijatelný, ten je výhodný. Je to baráž a ta má své zákonitosti.

Znáte norský herní styl?
Z minulosti znám jejich herní systém 4-5-1, který je hodně nepříjemný a těžko stravitelný. To je obecně zatím asi všechno, co k němu mohu říct.

Může být výhodou, že první utkání hrajeme v Norsku?
To se sice specifikuje jako relativní výhoda, ale je to opravdu jen relativní, v tomto hodnocení bych byl velice opatrný. Může to být malá výhoda, kterou je ale třeba umět využít.

Meditujete na chatě, jak jste říkal po příletu z Helsinek?
Nemedituji, protože ve Finsku se o mne úspěšně pokusila chřipka. Beru léky, takže žádná meditace na chatě nebude. Místo toho začne normální pracovní proces, tedy shánění informací o soupeři a přemýšlení o něm.

Nevybaví se vám znovu nepovedená baráž, kterou česká reprezentace před čtyřmi roky absolvovala s Belgií?
Rozhodně ne. Už několikrát jsem řekl, že fotbal je o přítomnosti a budoucnosti. Tou je pro nás teď baráž s Norskem. Na šampionát chceme postoupit, takže ji musíme zvládnout.

Jakou jste cítil náladu v týmu nyní, po postupu ze skupiny?
Velice pozitivní, což je ale jen první předpoklad k úspěchu.

Věříte, že se uzdraví některé opory, které v posledním dvojutkání chyběly?
Doufám v to. V Helsinkách zůstal na lavičce Baroš, abychom zbytečně neriskovali zhoršení jeho zranění. Už trénují Lokvenc, Jankulovski, Plašil. Ti by mohli baráž stihnout. Musíme věřit, že se nikdo další nezraní.

Kde se podle vás bude hrát domácí zápas?
O tom se rozhoduje jinde, ale myslím si, že to bude na Letné, i když jsme tam s Nizozemskem prohráli. Za to ale nemohl stadión, ani diváci, kteří byli výborní, ale vynikající soupeř. Jsem rád, že jsme ho nemohli do baráže dostat.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit