Česko - Německo 0:4Sedmnáctka prohrála s Německem a na ME ze skupiny nepostoupila

Čeští fotbalisté do 17 let si na evropském šampionátu v Bulharsku vyřazovací část nezahrají. Mladí reprezentanti dnes podlehli favorizovanému Německu 0:4 a v tabulce čtyřčlenné skupiny obsadili nepostupové třetí místo s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek.

Svěřenci trenéra Václava Černého potřebovali k udržení postupových nadějí bodovat a ani to jim nemuselo stačit, favorizované Německo ale bylo do začátku lepší. Už v desáté minutě otevřel skóre Passlack a o tři minuty později mohl z pokutového kopu zvýšit Özcan, český gólman Truksa mu ale penaltu chytil.

O chvíli později neproměnil velikou šanci na vyrovnání Sadílek a místo toho Němci ještě do přestávky rozhodli. Nejprve se trefil Karakas a už v nastavení ve 42. minutě přidal svůj druhý gól v zápase Passlack. V druhé půli pak skóre uzavřel Saglam.

Češi tak na závěrečném turnaji v Bulharsku bodovali pouze na úvod díky výhře 1:0 nad Slovinskem a stejně jako při své předchozí účasti na evropském šampionátu sedmnáctek v roce 2011 vypadli už ve skupině. Posledního velkého úspěchu dosáhli v roce 2006, kdy došli až do finále.