Rubriky:

Reprezentace

Česko - Ukrajina 3:0

Fotbalová jednadvacítka dala v přípravě na ME tři góly Ukrajině

6. června 2015 18:50 - Wörgl

Čeští fotbalisté do 21 let porazili v přípravném utkání na soustředění v Rakousku Ukrajinu 2:0. V prvním poločase se prosadili Michal Trávník s Janem Klimentem, v závěru pak skóroval Tomáš Přikryl. Se stejným soupeřem se výběr trenéra Jakuba Dovalila utká v úterý, kdy půjde o generálku před domácím mistrovstvím Evropy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trávník otevřel skóre po půlhodině hry, kdy se prosadil po Frýdkově přihrávce. Druhou branku přidal povedenou střelou zpoza vápna těsně před přestávkou Kliment, který se střelecky prosadil hned v prvním startu za jednadvacítku. Na konečných 3:0 dvě minuty před koncem upravil i díky šťastnému odrazu Přikryl.

Český tým nastoupil bez trojice Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a Václav Kadlec, která se k týmu připojí až po kvalifikačním utkání seniorské reprezentace na Islandu. V sestavě chyběl také záložník Jiří Skalák, jenž na soustředění bojuje s časem, aby do startu šampionátu stihl doléčit operované koleno.

Na mistrovství Evropy, které v České republice začne 17. června, se Dovalilův výběr v základní skupině utká s Dánskem, Srbskem a Německem.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let ve Wörglu (Rakousko):
ČR - Ukrajina 3:0 (2:0)
Branky: 29. Trávník, 43. Kliment, 88, Přikryl.
Sestava ČR:
1. poločas: Pavlenka - Jugas, Brabec, Baránek, Hanousek - Jánoš, Zmrhal - Masopust, Trávník, Frýdek - Kliment.
2. poločas: Pavlenka - Holeš, Kalas, Polom, Hybš - Jánoš, Hrubý - Vávra, Houska, Frýdek (60. Přikryl) - Kliment. Trenér: Dovalil.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace