Rubriky:

Reprezentace

Lvíčata mají staronového trenéra, jednadvacítku povede Lavička

9. července 2015 17:31 - Praha
(Aktualizováno: 9. července 2015 18:09)

Fotbalový trenér Vítězslav Lavička povede reprezentaci do 21 let. Kouč, který ve fuknci střídá Jakuba Dovalila, jemuž skončila smlouva po domácím evropském šampionátu, už české mladíky vedl v letech 2007 a 2008. Tentokrát Lavička, jenž naposledy působil v pražské Spartě, podepsal smlouvu na kvalifikační cyklus ME 2017.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Vážím si této šance a děkuji vedení asociace za projevenou důvěru," prohlásil Lavička, jenž se na lavičku Lvíčat vrací po sedmi letech. „Jednadvacítku jsem už v minulosti trénoval, proto si dokážu představit, co mě čeká. Je to sice odlišná práce než na klubové úrovni, ale své zkušenosti bych rád předal ve prospěch jednadvacítky. Společně s nově tvořícím hráčským i realizačním týmem uděláme všechno pro úspěch v kvalifikaci a postu na závěrečný turnaj do Polska," dodal dvaapadesátiletý trenér, jenž tři roky působil také v Austrálii u FC Sydney.

Spokojenost neskrýval ani šéf FAČR Miroslav Pelta. „Jsme velmi rádi, že jsme s trenérem Lavičkou našli společnou řeč. Byl pro nás první variantou v okamžiku, kdy bylo zřejmé, že nebude pokračovat trenér Dovalil. Věříme v další úspěšné období pro naši jednadvacítku," prohlásil Pelta.

S kým bude Lavička spolupracovat, se zatím neví. Na složení realizačního týmu se pracuje. Jisté je jen to, že manažerem fotbalistů do 21 let zůstane Jaromír Šeterle.

Nový kvalifikační cyklus o postup na evropský šampionát do Polska se bude týkat hráčů narozených po 1. lednu 1994. Kvalifikace začíná v září, kdy se Lvíčata střetnou s Maltou a v Lotyšsku. Dalšími soupeři ve skupině jsou Moldavsko, Černá Hora a Belgie. Kvalifikaci hraje v devíti skupinách celkem 52 zemí, na šampionát se podívá poprvé 12 týmů. Na ME postoupí přímo vítězové skupin, čtyři nejlepší celky na druhých místech se pak v baráži utkají o zbylé dvě vstupenky na šampionát.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace