Rubriky:

Reprezentace

Brückner: Uvěřím ve středu, tohle je poločasový výsledek

14. listopadu 2005 09:32

Spokojený mohl být v sobotu večer trenér českých fotbalistů Karel Brückner. Jeho svěřenci zdolali v úvodním duelu baráže MS Norsko 1:0 a vytvořili si tak dobrou pozici do odvety. Je tedy o postupu rozhodnuto? "Kdepak! To až po závěrečném hvizdu rozhodčího na Letné," varuje Brückner před euforií v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Vítězství v Oslu vám udělalo radost, soudě i podle vaší reakce po vstřeleném gólu...
Hráči odvedli opět poctivou, dobrou práci. Mužstvo hrálo přesně to, co bylo na tomto terénu třeba. Vypořádalo se s ním perfektně a všichni odvedli skvělý taktický výkon. Do hlubšího hodnocení se ale nechci pouštět. Nechám si to až po zhlédnutí videokazety, protože kolikrát objevím věci, které jsem v zápase nepostřehl. Nehodnotím také utkání v poločase.

Norům ale vadil těžký terén nakonec víc než nám.
Vadil vysokým a těžkým hráčům. Naše lehká jízda si s ním poradila.

Na Letné to bude jiné?
Nepochybně, už lepší terén bude mít vliv. Ten v Oslu utkání hodně ovlivnil. A také víme, že Norové hrávají venku lépe než doma. Nebylo by dobré vyvolávat už nyní nějakou přehnanou euforii.

Už věříte v postup na MS?
Kdepak! To až po závěrečném hvizdu rozhodčího na Letné. Tohle je teprve poločasový výsledek nebo jako když vedeme od první minuty 1:0, ale těch minut nás čeká nejméně ještě devětaosmdesát. V Praze to bude stejně těžký zápas jako v Oslu. Norové mají velice silný celek, hrají jednoduše, nepříjemně tvrdě, venku bývají lepší než doma. Zdaleka není nic rozhodnuto. Čeká nás ještě hodně práce. Hráči dobře vědí, co je čeká.

Ale určitě budeme v odvetě většími favority?
V barážových zápasech se ani po takovém výsledku nedá říct, že jsme favority.

Mrzí vás druhá žlutá karta Tomáše Galáska, nebo jste rád, že ze šesti ohrožených bude ve středu mimo hru jen jeden hráč?
To víte, že mě mrzí. Tomáš odvedl velmi dobrý výkon. My jsme se na tuto eventualitu připravovali, a také proto máme širší kádr. Rosický a Baroš šli z trávníku dřív i s ohledem na karetní nebezpečí. Závěr zápasu mohl být v tomto směru vyhrocený. My jsme ale mužstvo, které nefauluje. Máme snad nejméně žlutých karet ze všech týmů v kvalifikaci.

Už jste přemýšlel, kdo Galáska ve středové řadě nahradí?
Máme dvě alternativy.

Líbil se vám Pavel Nedvěd?
Předvedl svoji typickou hru, všechna svoje pozitiva. Byl to strhující projev, on je silný typ, je dominantní na hřišti i mimo ně.

Vy jste v předchozích zápasech několikrát kritizoval hru defenzívy. Tentokrát vás uspokojila?
Já jsem vždycky hodnotil defenzívu dobře, i když jsem tam viděl chyby. Až spolu bude mít obranná čtverka odehráno osmdesát zápasů, tak to bude ještě lepší.

Karel Felt (Oslo), Sport.cz, Právo

Zrušit