Rubriky:

Reprezentace

Lavička poprvé nominoval. V jeho výběru jedenadvacítky nechybí sedmnáctiletý Černý

25. srpna 2015 12:27 - Praha

Nový trenér fotbalové jednadvacítky Vítězslav Lavička nominoval k úvodním zápasům kvalifikace mistrovství Evropy 2017 i sedmnáctiletého záložníka Václava Černého z Ajaxu. Ve výběru pro utkání s Maltou (4. září v Jablonci) a v Lotyšsku (8. září) jsou také další tři krajánci - brankáři Jindřich Staněk z Evertonu, Lukáš Zima z Perugie a obránce Patrizio Stronati z Austrie Vídeň.

 

AFC Ajax, Facebook

"Vaška Černého jsme sledovali a informovali jsme se na něj mimo jiné u jeho otce, který u nás trénuje mládežnické reprezentace," uvedl Lavička. "Výkonností si pozvánku do jednadvacítky zaslouží a jeho výkony ho opravňují i k tomu, aby nebyl jen do počtu, ale aby se popral o základní sestavu," dodal.

Černý je jedním z 13 nováčků v nominaci, nedostatek startů za jednadvacítku, ale Lavičku netrápí. Většina hráčů už nastupovala za výběry nižších věkových kategorií. "Proto jsme se o nominaci také hodně bavili s trenéry ostatních reprezentací. Výhodou bylo, že tady na Strahově máme všichni kanceláře vedle sebe," uvedl Lavička.

Trenér má radost, že všichni hráči v nominaci pravidelně nastupují, ať už v české lize, nebo v zahraničí. "V Itálii ještě sezona nezačala, ale Zima chytá v přípravě, Staněk nastupuje za rezervu. Výjimkou je Stronati, který začal v základní sestavě, ale pak Austria prohrála a trenér dal přednost zkušenějším hráčům. U něj ale vycházím z toho, jak si ho pamatuji z působení v Ostravě, kde navíc nastupoval s Kašou," uvedl trenér.

Lavičkův výběr vstoupí do kvalifikace v Jablonci proti Maltě, která už odehrála dva zápasy a vede tabulku se čtyřmi body. Své jediné utkání proti ní odehrálo Lotyšsko, které s ní prohrálo 1:2. Dalšími soupeři českého týmu budou Belgie, Černá Hora a Moldavsko.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2017 s Maltou  a v Lotyšsku


Klub Počet startů Branky
Brankáři
Jindřich Staněk Everton 0 0
Vojtěch Vorel Vlašim 0 0
Lukáš Zima Perugia 1 0
Obránci     
Milan Havel Bohemians 1905 0 0
Daniel Holzer Ostrava 2 0
Filip Kaša Ostrava 1 0
Antonín Křapka Mladá Boleslav 0 0
Michael Lüftner Teplice 2 0
Aleš Matějů Plzeň 0 0
Petr Rys Příbram 0 0
Patrizio Stronati Austria Vídeň 1 0
Záložníci   
Aleš Čermák Mladá Boleslav 1 0
Václav Černý Ajax 0 0
Jakub Fulnek Jihlava 0 0
Marek Havlík Slovácko 0 0
Robert Hrubý Slavia 4 1
Tomáš Souček Slavia 0 0
Daniel Tetour Dukla 0 0
Michal Trávník Jablonec 11 2
Útočníci      
Stanislav Klobása Mladá Boleslav 0 0
Zdeněk Linhart České Budějovice 1 0
Patrik Schick Bohemians 1905 0 0
ČTK

Zrušit