Rubriky:

Reprezentace

Jako nováček si Pavelka nepřipadá. V reprezentaci potká kamarády z dětství

25. srpna 2015 16:37 - Liberec/Praha

Uvědomuje si, za jakých okolností se do českého národního týmu dostal. Rozsáhlá marodka v záložní řadě však radost z nominace Davidu Pavelkovi ani trochu nekazí. Kapitán fotbalového Liberce je z premiérové pozvánky nadšený.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Zaznamenal jsem sice v minulých dnech nějaké spekulace, ovšem než byla nominace oficiálně zveřejněná, mohla se změnit spousta věcí. Upřímně, opravdu jsem ji nečekal, o to víc jsem šťastný," řekl Pavelka.

Pokud by mu na jaře někdo řekl, že se v srpnu objeví ve výběru trenéra Pavla Vrby, klepal by si Pavelka dlouze na čelo. Se Slovanem bojoval o záchranu v Synot lize, tým se k ní doslova protrápil. Jenže nyní na podzim je všechno jinak: mužstvo šlape, Pavelka chytil starou dobrou formu.

„Na jaře mě tohle nenapadlo ani ve snu! Problémy se na mě i na klub valily, bylo to jedno velké trápení. Takže o reprezentaci jsem fakt neuvažoval. Jenže od léta nastal zlom: vedení do toho hodně šláplo, vyměnil se tým i trenéři, daří se nám. A když se vede mužstvu, vypadávají z toho víc i jednotlivci. Nominaci tedy vděčím letnímu přerodu v Liberci," narážel Pavelka na razantní změny u Nisy.

Na mobilní telefon mu přilétly desítky gratulací. Nechyběly mezi nimi ty od obránce Hoffenheimu Pavla Kadeřábka a záložníka Sparty Ladislava Krejčího. „Vyrůstal jsem s oběma ve Spartě, přáli mi mezi prvními. Pavel mi navíc napsal, že koho by napadlo, když jsme my tři v deseti letech na Letné začínali, že se spolu v budoucnu potkáme v nároďáku," uvedl Pavelka.

Na Vrbově seznamu pro kvalifikační dvojutkání jsou navíc i jeho spoluhráči z Liberce, útočník Josef Šural a brankář Tomáš Koubek. „Jsem nováček, ale vlastně si tak ani připadat nemusím, neboť budu mít kolem sebe spoustu známých tváří. To je fajn," těší Pavelku.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace