Rubriky:

Reprezentace

Rosický možná nestihne ani říjnovou kvalifikaci

2. září 2015 08:43 - Praha

Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický kvůli zranění kolena nejspíš nestihne ani říjnové zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Tureckem a v Nizozemsku. Čtyřiatřicetiletý záložník, který se v srpnu podrobil artroskopické operaci, to prohlásil v rozhovoru pro deník Sport.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rosického rekonvalescence sice probíhá podle plánu, ještě tři týdny však bude mít ortézu a teprve potom bude moci začít koleno zatěžovat. Podle hráče Arsenalu, který zmešká čtvrteční kvalifikaci s Kazachstánem i nedělní duel v Lotyšsku, je proto obtížné odhadnout, jak na tom bude.

"Mimo jiné i proto, že budu muset udělat celou letní přípravu, je složité cokoliv určit. Ovšem v tuhle chvíli je to nepravděpodobné," řekl deníku Rosický. "Pak jsem po dovolené nějaké dva, tři týdny normálně trénoval v dobrém tempu, ale úplně na maximum to nešlo a potom jsem šel na zákrok. Nějakou mezifázi jsem tedy měl, nicméně stejně budu muset přípravu udělat," dodal.

Rosický se zranil při posledním kvalifikačním utkání na Islandu a následně Arsenal informoval, že český záložník nestihne začátek sezóny. V polovině srpna se pak Rosický podrobil operaci. Proti Turecku nastoupí reprezentace 10. října, v Nizozemsku základní skupinu uzavře o tři dny později.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace