Rubriky:

Reprezentace

Absentující hříšník Limberský bude zase chudší. Nejspíše přijde o další milión!

23. září 2015 13:03 - Praha

Plzeňský hříšník David Limberský bude nejspíš chudší o další milión. První muž českého fotbalu Miroslav Pelta opětovně naznačil, že se reprezentační provinilec bourající pod vlivem alkoholu nejspíše neobjeví v nominaci na kvalifikační duely s Tureckem a Nizozemskem uprostřed října. „Nominace je samozřejmě v plné kompetenci trenéra, takže do ní nechci zasahovat, ale na Limberského případ máme stejný názor,“ potvrdil Pelta, že se s koučem Pavlem Vrbou na řešení shodují.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jen absence ve dvou kvalifikačních zápasech bude pro Limberského představovat už docela značný finanční deficit. Na startovném a bonusech určitě.

Startovné + prémie = milión

S ještě větší ztrátou však bude muset počítat ve chvíli, kdy se budou v reprezentaci rozdělovat prémie určené za postup na EURO 2016, kde si národní tým zajistil s předstihem účast už po výhře v Lotyšsku.

Matematika, která při rozdělování prémií v minulosti platila, je docela prostá. Peníze se mezi fotbalisty dělily podle zásluh na postupu, přičemž směrodatný býval počet zápasů, které v kvalifikaci sehráli.

Limberský zatím absentoval jen v domácím střetnutí s Islandem, jinak odehrál všechny zápasy. Nastoupil proti Nizozemsku, Turecku, Kazachstánu, na jaře proti Lotyšsku i na Islandu, v základní sestavě figuroval i v posledním duelu v Rize proti Lotyšům.

Teď ale bude zřejmě podle Peltových náznaků proti Turkům a Nizozemcům chybět, takže z deseti zápasů jich odehraje jen sedm. Převedeno do řeči peněz a vyplácených prémií za postup - mohl by přijít až o milión korun, což strahovské kuloáry ostatně potvrzují.

Pokud bude tedy v nominaci trenéra Vrby na říjnové duely chybět, pocítí to citelně na svém bankovním kontu. V žádném případě tudíž nepůjde jen o líbivé gesto, jímž se Vrba s Peltou zavděčí pohoršené veřejnosti a fanouškům na pražské Letné.

Limberský havaroval na pražském Smíchově od vlivem alkoholu. Narazil do zídky a na svém voze bentley způsobil škodu odhadovanou na půl miliónu korun. Poté se snažil z místa nehody utéct, ale policejní hlídka ho zadržela. Té pak Limberský, jemuž naměřili kolem 1,5 promile alkoholu v krvi, vyhrožoval a nadával.

„Kvitoval jsem přístup plzeňského klubu, který řešil Limberského přestupek radikálně. Ztráta kapitánské pásky znamená pro hráče hodně, výše pokuty je v českých poměrech nevídaná," kvitoval Pelta razantní řešení přijaté vedením Viktorie.

Peltu naštvala pantomima

„Mě osobně hodně naštvalo a dotklo se mi Limberského gesto v následném ligovém utkání v Příbrami," pohoršila prvního muže českého fotbalu pantomimická scéna, při níž plzeňský hříšník po vstřelení prvního gólu předváděl, jak točí imaginárním volantem a řídí auto.

„Nominace je samo sebou v kompetenci trenéra, nemíním do ní zasahovat. Ale máme na věc společný názor. Jak jsme k Limberského kauze přistoupili a jak jsme se rozhodli se veřejnost dozví příští úterý odpoledne na nominační tiskové konferenci," nechtěl Pelta konkretizovat, jaký trest Limberského čeká.

zp, Sport.cz

Měl by být podle vás David Limberský vyřazen z reprezentace?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace