Rubriky:

Reprezentace

Lavička zatím povolal jen dvacet hráčů, tři nominuje po víkendu

29. září 2015 15:45 - Praha

Trenér fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička zatím nominoval ke kvalifikačnímu utkání o postup na mistrovství Evropy 2017 s Černou Horou pouze dvacet hráčů. Zbývající tři volná místa zaplní dvaapadesátiletý kouč až po víkendu.

 

Michal Doležal, ČTK

"Necháváme si prostor pro jednoho brankáře a asi nominaci doplníme o dalšího hráče do útočné formace," řekl na dnešní tiskové konferenci Lavička, který až na dva nováčky povolal stejnou sestavu jako pro dva úvodní zápasy s Maltou (4:1) a v Lotyšsku (1:1).

"Z nových hráčů jsme vzali Tomáše Břečku ze Slovácka a Antonína Baráka z Příbrami, kteří se v posledních zápasech první ligy prezentovali zajímavými výkony," přidal Lavička. Rozhodl se také využít osmidenní sraz i k odehrání modelového zápasu pět dní před duelem s Černou Horou.

"Čeká nás nezvykle dlouhý kemp a chceme ho využít k tomu, abychom byli pohromadě a potrénovali. Proto také odehrajeme modelové utkání, které bude za zavřenými dveřmi. Chceme si vyzkoušet nějaké taktické varianty a ověřit si některé hráče," uvedl Lavička.

Proti Černé Hoře by trenér rád napravil remízové zaváhání z Lotyšska. "Je to komplikace, bereme to jako ztrátu. Počítali jsme s tím, že do kvalifikace vstoupíme s plným bodovým ziskem," uvedl Lavička. Nečeká ale nic snadného. "Bude to klasický balkánský způsob hry, mají šikovné hráče, kteří když dostanou prostor, tak jsou velmi nebezpeční," řekl Lavička na adresu Černé Hory, která zatím v kvalifikaci odehrála tři zápasy a získala tři body.

Zápas se bude hrát 13. října od 18 hodin v Uherském Hradišti. Do konce roku poté čekají Lavičkův výběr ještě dva kvalifikační zápasy. V listopadu nastoupí doma proti dosud suverénní Belgii a poté se představí v Moldavsku.

Nominace české fotbalové reprezentace do 21 let na utkání kvalifikace mistrovství Evropy 2017 s Černou Horou (13. října v Uherském Hradišti):    
Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři    
  Vojtěch Vorel Vlašim 2 0
  Lukáš Zima Perugia 1 0
Obránci    
  Tomáš Břečka Slovácko 0 0
  Milan Havel Bohemians 1905 0 0
  Daniel Holzer Ostrava 4 0
  Filip Kaša Ostrava 3 0
  Michael Lüftner Teplice 4 0
  Petr Rys Příbram 0 0
Záložníci    
  Antonín Barák Příbram 0 0
  Aleš Čermák Mladá Boleslav 3 1
  Václav Černý Ajax 2 0
  Jakub Fulnek Jihlava 0 0
  Marek Havlík Slovácko 2 0
  Robert Hrubý Slavia 6 2
  Tomáš Souček Slavia 1 0
  Petr Ševčík Olomouc 0 0
  Daniel Tetour Dukla 1 0
  Michal Trávník Jablonec 13 2
Útočníci    
  Stanislav Klobása Mladá Boleslav 2 1
  Patrik Schick Bohemians 1905 2 2
ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace