ČR "19" - Estonsko "19" 2:1Devatenáctka postoupila do další fáze kvalifikace o ME

Čeští fotbalisté do 19 let postoupili do elitní fáze kvalifikace o mistrovství Evropy. Po výhře nad Arménií zvládli i druhý zápas v základní skupině v Tallinnu, domácí Estonsko udolali 2:1 góly Ondřeje Mihálika a Jana Kuchty. V závěrečném duelu si zahrají se Srbskem o první místo ve skupině, postup už mají jistý. Další fáze kvalifikace se bude losovat 3. prosince.

Svěřenci trenéra Pavla Malury měli po většinu utkání převahu, kterou brzy zúročil jablonecký útočník Mihálik, jenž se po závaru před brankou trefil tvrdou ranou pod břevno. Češi pak měli řadu dalších šancí, zejména aktivní Mihálik, ale vedení nenavýšili.

Naopak v 65. minutě fauloval v pokutovém území Březina a nařízenou penaltu proměnil Riiberg. Březina svou chybu napravil. Dvanáct minut před koncem poslal do vápna centr z přímého kopu, estonský gólman míč podběhl a Kuchta trefil hlavou odkrytou branku.