Rubriky:

Reprezentace

Čínská firma CEFC, která vlastní Slavii, se stala partnerem reprezentace

10. října 2015 22:31 - Praha

Čínská finanční a energetická společnost CEFC, která je novým většinovým vlastníkem Slavie Praha, se stala partnerem fotbalové reprezentace. Firma bude do českého fotbalu investovat ročně desítky miliónů korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to velice významný moment, protože český fotbal potřebuje finančně posílit. Čína je budoucnost, je to významný signál i pro ostatní firmy," řekl předseda FAČR Miroslav Pelta po podpisu smlouvy s prezidentem CEFC Čchan Čchao-tuo, který dorazil na dnešní utkání evropské kvalifikace na Letné proti Turecku.

"Je to partner, který investuje do českého fotbalu ročně v desítkách miliónů korun," dodal Pelta. Podpisu smlouvy se zúčastnil i premiér Bohuslav Sobotka.

Společnost CEFC na začátku září získala šedesát procent akcií ve fotbalové Slavii. Zbylých čtyřicet procent má miliardář a spolumajitel letecké společnosti Travel Service Jiří Šimáně. Noví majitelé získali vršovický klub od bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka.

CEFC investuje v Česku i do oblastí mimo sport. Vstoupila do aerolinek Travel Service, převzala podíl v Pivovarech Lobkowicz Group či mediálních firmách Médea Group a Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace