ČR - Gibraltar 9:1Fotbalová sedmnáctka rozstřílela Gibraltar a slaví postup

Balzers

Čeští fotbalisté do 17 let postoupili do druhé fáze kvalifikace o mistrovství Evropy. V základní skupině po domácím Lichtenštejnsku porazili i Gibraltar vysoko 9:1 a zajistili si jedno ze dvou postupových míst. V závěrečném utkání se střetnou s Chorvatskem o vítězství ve skupině.

Svěřenci Aleše Čvančary sehráli proti Gibraltaru výborný první poločas, ve kterém nastříleli sedm branek za 35 minut. Tři góly dal plzeňský útočník Martin Graiciar, který už ve druhé minutě otevřel skóre. Další dvě branky přidal sparťanský záložník Richard Sedláček. Češi vyslali na branku 17 střel a slavili jasné vítězství znamenající postup.

Druhá fáze kvalifikace se bude losovat 3. prosince v Nyonu. Týmy budou rozděleny do osmi skupin, z nichž vítězové a sedm nejlepších týmů na druhých místech postoupí na šampionát, který bude v květnu příštího roku hostit Ázerbájdžán.

Kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let:
ČR - Gibraltar 9:1 (7:1)
Branky: 2., 25. a 30. Graiciar, 15. a 37. Sedláček, 4. Burda, 27. Zikl, 74. Kubala, 77. Sadílek - 39. Valarino.
Sestava ČR: Letáček - Král, Tvaroh (41. Sivoň), Burda, Dudl (41. Beňo) - Sedláček (41. Buchta), Sadílek - Růsek, Kubala, Zikl - Graiciar. Trenér: Čvančara.
Chorvatsko - Lichtenštejnsko 2:0 (2:0).