Rubriky:

Reprezentace

Reprezentace Kope pro Čišu

12. listopadu 2015 18:45 - Ostrava

Fotbaloví reprezentanti České republiky se připojili k akci „Kopeme pro Čišu“ jejímž cílem je prostřednictvím dražby fotbalových kopaček získat finanční prostředky pro úpravu bezbariérového bydlení pro fotbalistu Viktorie Plzeň Mariana Čišovského trpícího Amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

 

„Všichni členové týmu věnovali do dražby své kopačky. Zapojil se i trenér Pavel Vrba, který ale nedal kopačky, nýbrž svetr," řekl mluvčí reprezentace Ondřej Lípa. „Je to ten svetr se soby, který jsem před třemi lety dostal od Pavla Horvátha k narozeninám. Teď si ho budu muset koupit zpátky," doplnil Vrba.

Aukce kopaček vzešla ze spolupráce hráčů Viktorie Plzeň a Spolku 28 (podle čísla dresu Mariana Čišovského), jejímž zakladatelem je Pavel Horváth: „Spolek 28 jsme založili jako prostředek naší společné pomoci Marianovi. Doufáme, že tak budeme silnější, abychom dokázali spolu s Mariánem nad nemocí zvítězit," řekl Horváth.

Své kopačky posílají do aukce fotbalové hvězdy nejen z Česka a Slovenska. Mezi více než stovkou párů jsou kopačky Naniho, Pavla Nedvěda či Theo Walcotta.

Slovenský fotbalista Marian Čišovský ještě loni v březnu oblékal dres Plzně, jejímž je stále hráčem. Trénovat a hrát mu neumožňuje nemoc ALS, kterou trpěl i bývalý premiér Stanislav Gross. Část získaných peněz bude využita i na pomoc dalším lidem se stejnou nemocí.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace