Rubriky:

Reprezentace

Česko už nebudí strach jako v době Nedvěda, ale Vrba dal dohromady dobrý mix, píší ve Španělsku

14. prosince 2015 07:37 - Madrid

Žádné velké nadšení nezavládlo mezi španělskými fotbalovými novináři po losu evropského šampionátu. Skupinu D, ve které budou Španělé plnit roli jednoznačného favorita, totiž považují za těžkou. Za největší rivaly v boji o postup jsou považováni Chorvaté a Turci. Češi ale mají kvalitní mix nadějných a zkušených hráčů se spolehlivým brankářem Petrem Čechem, píší na Pyrenejském poloostrově.

 

Charles Platiau, Reuters

"Nebezpečná skupina pro Španělsko," uvedl deník Marca. "Španělsko rozhodně nemělo při losu štěstí. Česko, Turecko i Chorvatsko jsou těžcí soupeři, zatímco domácí Francie jako pořadatel má snadnou cestu za postupem," upozornil deník Mundo Deportivo na skupinu A, kde se Francie utká s Rumunskem, Švýcarskem a Albánií.

Za hlavní protivníky Španělska považují média hlavně Chorvatsko a Turecko, kteří mají v kádru hvězdy španělské ligy. U Chorvatska jsou to Luka Modrič s Mateem Kovačičem v Realu Madrid a Ivan Rakitič v Barceloně, u Turecka zase Arda Turan v Barceloně.

"Chorvatsko v roce 1998 získalo ve Francii bronz na mistrovství světa, nyní se do Francie vrací v podobné kvalitě a s podobným talentem," míní deník El País. "Česko už nebudí strach jako v dobách Nedvěda, Kollera a Poborského, ale stále je to nebezpečný tým, což ukázal v kvalifikaci. V obraně je zdí brankář Petr Čech, jinak sice nemají velká jména a spoléhají na hráče z české ligy, trenér Vrba však dal dohromady dobrý mix nadějných a zkušených hráčů," napsala Marca.

Chorvaté se mohou Turkům pomstít

"Španělsko bude hrát proti dvěma týmům, které v kvalifikaci vyřadily Nizozemsko, o to větší důvod dát si pozor," připomněl deník Mundo Deportivo výhry Čechů a Turků nad Nizozemskem.

Za velmi těžkou označují skupinu i média v Chorvatsku. Kvitují hlavně to, že Chorvaté dostali do skupiny Turecko a mohou se mu pomstít za prohru ve čtvrtfinále ME 2008. Turci tehdy v nastavení prodloužení srovnali a následně vyhráli na penalty. "Tvrdá skupina. Ale máme šanci se pomstít za tragédii ve Vídni," uvedl deník Jutarnji list.

"Sílu skupiny ukazuje už to, že do ní byl nalosován nejsilnější tým z každého koše," uvedl ve svém komentáři pro deník Sportske novosti legendární útočník Davor Šuker, nyní předseda chorvatské federace.

ČTK, Sport.cz

Jakou pozici obsadí čeští fotbalisté v základní skupině ME 2016 v konkurenci Španělska, Chorvatska a Turecka?

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace