Rubriky:

Reprezentace

Sám Rosický je překvapen, jak se jeho zdravotní stav zlepšuje, prozradil při nominaci na Skoty a Švédy Vrba

15. března 2016 11:00 - Praha
(Aktualizováno: 15. března 2016 11:53)

Hned bez čtyř stabilních hráčů se musí obejít kouč fotbalové reprezentace Pavel Vrba v nadcházejících přípravných zápasech doma proti Skotsku (24. března v Praze) a následně ve Švédsku (29. března ve Stockholmu). Vyrovnat se musí nejen s absencí dlouhodobě zraněného Rosického, ale i s neúčastí Čecha, Plašila a Pavelky, kteří jsou ve svých klubech rovněž na marodce. „Jejich zranění nejsou naštěstí natolik vážná, aby se v dohledné době nedali do pořádku,“ kvitoval trenér národního týmu, že zmíněné trio by se mělo v horizontu pár týdnů vrátit.

 

Vlastimil Vacek, Právo

I situace kolem Tomáše Rosického se zlepšuje a vypadá mnohem nadějněji, než ještě před nedávnem. „Tomáš je sám překvapen, že jeho návrat probíhá tak dobře," prozrazoval Vrba obsah svých telefonátů s legionářem z Arsenalu.

„Jsme pravidelně v kontaktu, Tomášův stav se zlepšuje, běhá, trénuje s míčem, takže doufám, že tento trend bude pokračovat a že se dojde i na zápasové zatížení. Jedno, zda za áčko, nebo juniorku, pro mě je důležité, aby hrál a zápas posoudil, zda je jeho zdravotní stav takový, abychom mohli uvažovat o nominaci na evropský šampionát," glosoval reprezentační kouč situaci kolem Rosického.

Jediným nováčkem Rada

Se zraněným gólmanem Petrem Čechem je rovněž v kontaktu, takže věří, že během dvou týdnů by se mohl zase postavit mezi tyče Gunners. „Během reprezentační přestávky by měl začít v klubu s přípravou, po ní by už mohl zase chytat," naznačil Vrba.

Pro zmiňované přípravné zápasy se Skotskem a Švédskem nominoval zatím 20 hráčů, mezi nimiž je jediným nováčkem Jakub Rada z Mladé Boleslavi.

„Sleduji ho dlouhodobě, v Bohemians i teď v Mladé Boleslavi patří k nejlepším hráčům, takže nyní přichází při zranění Plašila, Pavelky a Rosického jeho chvíle. Záleží na něm, jak nabídnutou příležitost zvládne," nechal se slyšet Vrba, který svůj kádr rozšíří po pohárových zápasech v tomto týdnu a po víkendovém, ligovém kole o další tři hráče.

Tři hráče ještě Vrba povolá

„Všichni tři budou z naší ligy," potvrdil a nijak netajil i několik jmen, o kterých uvažuje. Třeba o plzeňském Baránkovi, třeba i sparťanském Zahustelovi.

„Baránek je hodně zajímavý a hlavně perspektivní stoper, který prošel jednadvacítkou a v Plzni si vybudoval stabilní pozici. Zahustel mě příjemně překvapil, jak si poradil s novým postem, který v sestavě Sparty dostal. Maximálně mu vyhovuje, protože on je moderním obráncem, jakého musí mít každý trenér rád," kvitoval Vrba výkony Zahustela na ligové i evropské pohárové scéně.

„Je v mém hledáčku, na kraji obrany má dokonce větší šanci prosadit se do nominace, než v záloze."

Na rozdíl od podzimních utkání chybí v reprezentačním výběru dva ligoví útočníci Lafata a Škoda.

„Lafatu, který byl dlouhou dobu zraněný a teď se objevuje na hřišti na šedesát, sedmdesát minut zkoušet nepotřebuji. Vím, co od něho mohu čekat. Proto jsme mu po dohodě s klubovým trenérem dopřáli volno. Vedl mě k tomu Davidův zdravotní stav i nabitý program Sparty," vysvětloval reprezentační kouč.

„Škoda, který nám na podzim v kvalifikaci hodně pomohl, nemá dveře do reprezentace samozřejmě zavřené, byť na jaře nemá podzimní formu. Když dá v neděli v derby se Spartou tři góly, klidně ho dodatečně do kádru povolám."

Nominace české fotbalové reprezentace na přípravné zápasy se Skotskem (24. března v Praze na Letné) a ve Švédsku (29. března ve Stockholmu):    
Pozice Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Tomáš Vaclík Basilej 5 0
  Tomáš Koubek Liberec 0 0
  Aleš Hruška Příbram 0 0
Obránci Theodor Gebre Selassie Brémy 32 1
  Pavel Kadeřábek Hoffenheim 14 2
  Michal Kadlec Fenerbahce Istanbul 62 8
  Tomáš Sivok Bursaspor 50 5
  Marek Suchý Basilej 25 0
  Daniel Pudil Sheffield Wednesday 29 2
  David Limberský Plzeň 34 1
Záložníci Bořek Dočkal Sparta 21 6
  Vladimír Darida Hertha Berlín 31 1
  Jakub Rada Mladá Boleslav 0 0
  Kamil Vacek Gliwice 8 0
  Daniel Kolář Plzeň 24 2
  Ladislav Krejčí Sparta 19 4
  Josef Šural Sparta 7 1
  Jiří Skalák Brighton 5 0
Útočníci Tomáš Necid Bursaspor 34 9
  Matěj Vydra Reading 15 4
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace