Rubriky:

Reprezentace

Lvíčata musí v kvalifikaci o malé EURO potvrdit povedený závěr podzimu. Jde o každý bod, ví Lavička

15. března 2016 13:13 - Praha

Ještě že v samém závěru kvalifikace o malé EURO česká lvíčata napravila to, co v úvodu zpackala. Výhrou nad Belgií a tříbodovým importem z Moldávie se posunula ve skupině na první příčku před největší favority - Belgičany. Ti mají ovšem zápas k dobru. „Teď vstupujeme zápasy s Lotyšskem a na Maltě do druhé poloviny kvalifikace, v níž nám půjde o každý bod. Postupují totiž nejen vítězové skupin, ale z barážového klání čtyř nejlepších týmů na druhých místech i dvě lepší mužstva,“ připomíná manažer jednadvacítky Jaromír Šetrle.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pro kvalifikační duely s Lotyšskem (25. března v Uherském Hradišti) a na Maltě (29. března) nominoval trenér Vítězslav Lavička zatím 19 hráčů. „Jednoho ještě doplním po nadcházejícím ligovém kole," podotkl kouč, který kvituje větší výběr a lepší výkonnost mladíků, kteří se mu nabízejí.

Třeba útočníků Juliše a Schicka, třeba slávistického záložníka Součka. „Udělal ze všech mladých hráčů největší progres, takže o něm uvažoval i trenér áčka Pavel Vrba. Nakonec ale zůstal s námi v jednadvacítce, protože my hrajeme o kvalifikační body," pochvaloval si Lavička Vrbovu vstřícnost.

Přitom netajil, že i jeho některé problémy trápí. „Třeba s brankáři. Máme dva kvalitní gólmany v zahraničních klubech, ale nechytají a bojují o místo v sestavě," narážel na Staňka v Evertonu a Zimu v italské Perugii.

„Se stopery je to podobné... Simič je v kádru AC Milán, jezdí s mužstvem k zápasům, ale zatím nehraje. Stronati je na tom ve vídeňské Austrii podobně," glosoval trenér situaci svých mladých legionářů.

Problémy mu pochopitelně způsobuje i zranění dvou mladíků, s nimiž pro jaro počítal - Maška a Linharta.

„Z mužstva a týmové atmosféry, která vládne v kádru, mám ovšem dobrý pocit. Teď musíme podzimní výsledky potvrdit dalším bodovým ziskem. Lotyšsko bude nepříjemným soupeřem, což jsme poznali už v prvním duelu plném zvratů, kdy jsme uhráli jen remízu. Hodně spoléháme na podporu diváků v Uherském Hradišti. I Malta, která hraje poprvé v kvalifikaci doma, bude ovšem houževnatým protivníkem," zamýšlel se na nejbližším programem svého celku Vítězslav Lavička.

Nominace fotbalové reprezentace do 21 let na zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Lotyšskem (25. března v Uherském Hradišti) a na Maltě (29. března v Ta' Qali):
Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Luděk Vejmola Jihlava 0 0
  Vojtěch Vorel Sellier 3 0
  Lukáš Zima Perugia 3 0
Obránci Milan Havel Bohemians 1905 2 0
  Lukáš Vraštil Ostrava 3 0
  Michael Lüftner Teplice 7 0
  Aleš Matějů Plzeň 2 0
  Ondřej Karafiát Liberec 0 0
Záložníci Antonín Barák Slavia 2 1
  Aleš Čermák Mladá Boleslav 6 2
  Václav Černý Ajax 3 1
  Michal Hubínek Bohemians 1905 0 0
  Marek Havlík Slovácko 5 1
  Tomáš Souček Slavia 4 1
  Daniel Holzer Ostrava 5 0
  Petr Ševčík Olomouc 0 0
  Michal Trávník Jablonec 16 2
Útočníci Lukáš Juliš Sparta 1 0
  Patrik Schick Bohemians 1905 5 3
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace