Rubriky:

Reprezentace

Hned vyrazím do Basileje a Kodaně, prozradil nejbližší plány nový kouč reprezentace Jarolím

9. srpna 2016 17:36 - Praha

Kouč Karel Jarolím definitivně skončil na lavičce fotbalistů Mladé Boleslavi, ač ji mohl vést do 25. srpna. Už se chce věnovat jen národnímu mužstvu a má už naplánováno, za kterými adepty se pojede v nejbližších dnech podívat, jak prozradil v rozhovoru pro Sport.cz a Právo.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Bylo vítězství v Příbrami skutečně vaším posledním zápasem na lavičce Mladé Boleslavi?

Mělo by to tak být a jsem rád, že jsem se rozloučil vítězstvím. Bohužel se mi nesplnilo přání skončit postupem v kvalifikaci Evropské ligy. O to by bylo rozloučení hezčí.

Řekl jste, že by to tak mělo být. Znamená to, že existuje nějaká možnost, že byste ještě v Boleslavi zůstal?

Konec v Bolce beru jako definitivní. Nevím, co by se muselo stát, jaká krizová situace by musela nastat, aby se to nějak změnilo. Se šéfem klubu Josefem Dufkem jsme se dohodli, že to byl můj poslední zápas a věnuji se už jen reprezentaci.

Doporučoval jste panu Dufkovi nějakého nástupce?

Bavili jsme se obecně o různých možnostech, ale nedovolil bych si mu cokoliv podsouvat, pokud by se vyloženě nezeptal. Finální výběr nového trenéra je zcela v jeho kompetenci. Vím, že nějaká jednání probíhají, ale ta se mne samozřejmě netýkají.

Mužstvo teď vedou vaši asistenti, syn David a Boris Kočí. Kdyby třeba David zatelefonoval a požádal o radu...

Samozřejmě kdyby měl zájem o moji radu nebo názor, tak bych mu poradil. Řekl bych mu svůj pohled, což by pochopitelně neznamenalo, že je pro něj závazný. Záleželo by na jeho posouzení, oni dva s Borisem jsou teď ti odpovědní. Nemám ve zvyku někomu vnucovat svoje názory, a ani je nepovažuji za jediné správné.

Jaké máte nejbližší plány v nové roli kouče reprezentace?

Ve středu budu v Basileji sledovat zápas Basileje s Young Boys Bern, kde uvidím na jedné straně Tomáše Vaclíka s Markem Suchým a na druhé Jana Lecjakse. O víkendu se chystám do Kodaně na zápas s Midtjyllandem, za který hrají Václav Kadlec a Filip Novák. Postupně začnou další zahraniční soutěže, především bundesliga mě bude zajímat. Samozřejmě počítám se zápasy naší nejvyšší domácí soutěže.

Máte už nějaký svůj seznam kandidátů reprezentace?

Samozřejmě mám, to byla jedna z prvních věcí, kterou jsme s kolegy udělali.

Chystáte nějaká překvapení, myslím tím nečekané nominace třeba už na přípravný duel s Arménií posledního srpna?

Vzhledem k tomu, jak se všechno rychle seběhlo a jak málo času i prostoru je pro zkoušení, tak nic velkého nechystám. Tím rozhodně nechci říct, že mám nějaký uzavřený seznam. Je otevřený pro každého hráče, který se ukáže v dobré formě. Je přirozené, když bude někdo hrát opravdu dobře, že bude nominovaný do reprezentace. A není podstatné, jestli v národním mužstvu dosud nebyl, nebo se v něm objevoval jen minimálně. Mám nějakou představu, jak by tým měl fungovat, co bych chtěl, aby hrál, a také podle toho budu hráče vybírat.

Léta jste byl zvyklý na denní režim jako hráč a pak i trenér. Nebude vám ten denní kontakt v reprezentaci chybět?

Tak tohle nevím... To se teprve uvidí. Možná mi právě pro mne dosud nevyzkoušený způsob práce přijde vhod.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace