Rubriky:

Reprezentace

Jarolímovi se zatím spí dobře, při nominaci však přiznal, že ho Němci rozčilují čím dál víc

27. září 2016 11:43 - Praha

Zatím se mu spí dobře. „Zatím, ale čím víc Němce sleduju, tím víc mě rozčilují,“ netajil při nominaci na další díl kvalifikace o postup na světový šampionát 2018 v Rusku reprezentační kouč Karel Jarolím, že z konfrontace s úřadujícími mistry světa obavy má. „Takže jen doufám, že jim v Hamburku nevytvoříme optimální podmínky pro fotbal, který jim vyhovuje,“ připomínal, že už 8. října čeká na jeho svěřence zápas pravdy.

Pro Jarolíma o to svízelnější a komplikovanější, že některé nominační jistoty se rozplynuly a o pár hráčů, s nimiž napevno počítal, před zápasem s Němci přišel

Kádr nebylo jednoduché poskládat

„Hlavně v případě Daridy nebylo pochyb, že bude figurovat v základu," povzdechl si trenér nad ztrátou záložníka z bundesligy. „A takový Dočkal měl rovněž měsíc pauzu," přidal další postesk.

O Rosickém ani nemluvil, protože navrátilec z Arsenalu odehrál ve Spartě pouze dvacet minut a nanovo laboruje se zraněním. „Čekal jsem po prvním utkání proti Mladé Boleslavi, jak se bude jeho zdravotní stav vyvíjet," naznačil Jarolím, že v panující konstelaci ani nemělo smysl Rosickému telefonovat.

„Nebylo jednoduché nominaci poskládat, protože šlo o citelné zásahy do sestavy. Ale musíme se s tím vypořádat."

I proto v kádru na Německo (8. října v Hamburku) a Ázerbájdžán (11. října ve Vítkovicích) figuruje zatím jen devatenáct hráčů.

„Čtyři další povolám dodatečně. Bude záležet i na jejich zdravotním stavu. Na některé čeká ještě jeden zápas, na jiné ještě dva," připomínal trenér účinkování na evropské scéně i program legionářů na Ostrovech.

Návraty po odmlce

Ve výběru pro dva nadcházející duely, v nichž půjde o kvalifikační body pro šampionát v Rusku v roce 2018, se neobjevuje žádný debutant, jen někteří hráči se to týmu po delší či kratší odmlce vrací..

Samozřejmě Schick, Petržela, ale třeba i Sivok.

„Schicka jsem sledoval v kvalifikačním utkání jednadvacítky. Je to typologicky jiný útočník, než třeba Škoda nebo Necid, proto se objevuje v nominaci. Samozřejmě že bych byl raději, kdyby v italské lize nastupoval," poznamenal Jarolím, který ukázal i na plzeňského Milana Petrželu.

„Pro mě představuje rozdílového hráče. Hlavně když je v pohodě, což on momentálně je. Jedno, zda nastoupí od začátku, nebo přijde na hřiště jako žolík, což mu rozhodně nedělá problém," ví o Petrželovi své reprezentační trenér, kterého těší i návrat legionáře od Bosporu Tomáše Sivoka.

„Manažer Šeterle s ním mluvil. Tomáš je v pohodě a těší se. V mých představách by měl být naším leaderem," hlásil Jarolím.

Nejdřív Hamburik, pak Ostrava

Jeho svěřenci se před kvalifikací sejdu v pondělí 3. října v Praze, do Německa odletí už 6. října, aby se mohli plně koncentrovat a připravit na duel s mistry světa. Ten se hraje v Hamburku v sobotu 8. října ve 20.45.

V neděli 9. října se mužstvo přesune letecky z Hamburku do Ostravy, kde v úterý vyrukuje ve Vítkolvicích ve 20.45 proti Ázerbájdžánu.

Brankáři    
  Tomáš Vaclík Basilej 8 0
  Tomáš Koubek Sparta 3 0
  Jaroslav Drobný Brémy 7 0
Obránci    
  Theodor Gebre Selassie Brémy 37 1
  Pavel Kadeřábek Hoffenheim 23 2
  Tomáš Sivok Bursaspor 58 5
  Marek Suchý Basilej 29 1
  Jan Sýkora Liberec 1 0
  Filip Novák Midtjylland 4 0
Záložníci    
  Milan Petržela Plzeň 17 0
  Bořek Dočkal Sparta 25 6
  David Pavelka Kasimpasa 12 0
  Martin Frýdek Sparta 3 0
  Ladislav Krejčí Boloňa 28 5
  Tomáš Hořava Plzeň 5 2
  Jiří Skalák Brighton 13 0
Útočníci    
  Václav Kadlec Sparta 13 3
  Patrik Schick Sampdoria Janov 1 1
  Matěj Vydra Derby 19 5
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace