Rubriky:

Reprezentace

Do jednadvacítky byl povolán Pulkrab, Čermáka nahradí Tetour

3. října 2016 15:22 - Praha

Do fotbalové reprezentace do 21 let, která se chystá na páteční závěrečný zápas kvalifikace mistrovství Evropy ve Znojmě s Moldavskem, byl dodatečně povolán útočník Matěj Pulkrab. Kvůli zranění naopak vypadl jeho spoluhráč ze Sparty záložník a kapitán Aleš Čermák, kterého nahradil Daniel Tetour z Dukly.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Devatenáctiletý Pulkrab je v nominaci jednadvacítky poprvé. Dostalo se na něj poté, co s deseti góly nejlepší střelec kvalifikace Patrik Schick byl uvolněn do reprezentačního áčka. V první lize Pulkrab na podzim odehrál čtyři zápasy a dal dva góly. Celkem má v nejvyšší soutěži bilanci šesti gólů v jedenácti utkáních.

Čermák se zranil v nedělním utkání Sparty v Brně a trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička tak přišel po Schickovi i o druhého nejlepšího střelce. Dvaadvacetiletý záložník zasáhl do všech dosavadních devíti kvalifikačních zápasů, vstřelil pět branek a s šesti asistencemi byl nejlepším nahrávačem týmu.

Jednadvacítka bude proti Moldavsku bojovat o udržení naděje na přímý postup na šampionát. Lavičkův výběr má na prvním místě dvoubodový náskok před druhou Belgií, kterou však ještě čekají dva zápasy - v Černé Hoře a doma proti Lotyšsku. Čtyři nejlepší celky z druhých míst čeká baráž.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace