Česko - Švýcarsko 3:3Fotbalovou sedmnáctku připravil o přímý postup gól v nastavení

Čeští fotbalisté do 17 remizovali v kvalifikaci mistrovství Evropy v Lucembursku 3:3 se Švýcarskem a přišli o šanci na přímý postup do závěrečné fáze bojů o šampionát. Na turnaj v Chorvatsku ale stále můžou projít z tabulky celků na třetích místech.

Čeští mladíci měli zápas velmi dobře rozehraný a po dvou brankách Šilhana vedli už 2:0, ale soupeř dokázal vyrovnat. Vedení výběru trenéra Václava Kotala vrátil v 65. minutě Macháček, ale o postup zajišťující vítězství je ve třetí minutě nastavení připravil Suter.

Český tým tak sice získal čtyři body jako Faerské ostrovy, kvůli prohře ve vzájemném utkání však obsadil až třetí místo. Za prvním Švýcarskem zaostal o tři body.

Kvalifikační skupina ME fotbalistů do 17 let v Lucembursku:
ČR - Švýcarsko 3:3 (2:1)
Branky: 30. a 34. z pen. Šilhan, 65. Macháček - 37. Gonzalez, 63. Burkart, 80.+3 Suter.
Sestava ČR: Nejedlý - Konopásek, Míka, Šíma, Finěk - Hezoucký, Macháček, Leskovjan, Alexandr (68. Nemšovský), Majka (80. Suchochleb) - Šilhan (73. Šplíchal). Trenér: Kotal.