Rubriky:

Reprezentace

Lvíčata nechtějí skončit v deziluzi jako áčko. Přípravu začnou v Portugalsku

2. listopadu 2016 17:10 - Praha

Dospělí jsou úřadujícími mistry Evropy, výběr do 21 let došel na posledním šampionátu v České republice až do finále. Mladí Portugalci tak jsou pro fotbalová Lvíčata ideálním prvním kvalitním soupeřem v přípravě na mistrovství Evropy v Polsku. Výběr kouče Vítězslava Lavičky nastoupí 11. listopadu v Setúbalu, výkop je v 19:15 SEČ.

Sport.cz

Když už se do Polska probili, nechtějí tam hrát druhé housle. A krach áčka na letošním šampionátu ve Francii je jim odstrašujícím příkladem.

„Je třeba se pořádně připravit, abychom neskončili v deziluzích jako áčko. Nechceme se jen zúčastnit, ale být kvalitním soupeřem i pro všechny favority," zdůrazňuje manažer národního týmu Jaromír Šeterle. „Postupový klíč je náročný. Dvanáct týmů bude při losu rozděleno do tří skupin. Jen vítězové a jeden nejlepší z druhých míst postoupí rovnou do semifinále," dodává.

„Chybí jména jako Schick, který se už na minulém srazu posunul do áčka, a dále ti, co se potýkají se zdravotními problémy. Kapitán Čermák nebo Hubínek se teprve doléčují, nechceme riskovat," říká trenér Vítězslav Lavička.

Pulkrab bude hrát za dvacítku

„Naopak poprvé se objevuje Hůlka, po delší době se vrací Chorý. Zvažovali jsme i Pulkraba, ale ten je mladší a spadá do dvacítky, která hraje dobře obsazený turnaj ve Španělsku. Tak si zahraje tam, my vyzkoušíme Chorého," vysvětluje Lavička.

S Portugalci nebudou žádné žerty. „Kvalifikací prošli bez jediné porážky, s pouhými dvěma remízami a skóre 34:5. Prezentují se kvalitním fotbalem, bude to pro nás velmi kvalitní test," poukazuje Lavička.

Nominace fotbalové reprezentace do 21 let na přípravné utkání v Portugalsku (11. listopadu od 18:15 v Setúbalu): 
Brankáři 
Luděk Vejmola Mladá Boleslav
Lukáš Zima FC Janov
Obránci 
Milan Havel Bohemians 1905
Lukáš Hůlka Mladá Boleslav
Michael Lüftner Teplice
Aleš Matějů Plzeň
Stefan Simič Mouscron
Záložníci 
Antonín Barák Slavia
Václav Černý Ajax
Daniel Holzer Sparta
Jakub Jankto Udine
Dominik Mašek Bohemians 1905
Tomáš Souček Slavia
Michal Trávník Jablonec
Daniel Tetour Dukla
Útočníci 
Stanislav Klobása Mladá Boleslav
Tomáš Chorý Olomouc
Lukáš Juliš Sparta
dos, Sport.cz

Zrušit